1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. شارل میشل از ریاست شورای اروپا…

شارل میشل از ریاست شورای اروپا کناره‌گیری می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورونیوز: چارلز میشل اولین رئیس شورای اروپا است که برای میهن تجارتات پارلمان اروپا نامزد شده است و به همین دلیل می گوید در ماه ژوئن از سمت خود کناره گیری می کند.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپا می گوید پس از میهن تجارتات پارلمان اروپا در ژوئن سال جاری از سمت خود کناره گیری می کند، زیرا کاندیدای میهن تجارتات پارلمان اروپا است و در صورت پیروزی به عنوان یکی از اعضای این شورا عمل خواهد کرد. پارلمان اروپا. او ادامه می دهد.

اقدام غافلگیرکننده این سیاستمدار بلژیکی به گمانه زنی ها درباره اینکه چه کسانی رهبران بعدی اتحادیه اروپا خواهند بود دامن زد. علاوه بر این، مذاکرات برای میهن تجارت بالاترین سمت های اتحادیه از ماه نوامبر آغاز می شود و مشخص نیست به جای میشل چه کسی رئیس شورای اروپا خواهد بود.

خروج احتمالی میشل خطر افزایش قدرت ویکتور اوربان را در برابر رویکردهای کلاسیک بلوک در شش ماه پس از خروج میشل به همراه دارد، زیرا اگر کشورهای عضو نتوانند به سرعت جایگزینی برای میشل پیدا کنند، کشوری که ریاست دوره ای شورای اتحادیه را بر عهده دارد. مسئولیت اروپا را بر عهده دارد و جلسات این نهاد را رهبری خواهد کرد. مجارستان از ژوئیه ریاست دوره ای را بر عهده خواهد داشت و ویکتور اوربان می تواند از خلاء ایجاد شده برای اعمال نفوذ خود در اتحادیه اروپا استفاده کند.

این خبر بدی برای اتحادیه اروپا است، زیرا حتی در حال حاضر بروکسل در بسیاری از مسائل مهم، از جمله حمایت از اوکراین و مسئله مهاجران، اختلافات اساسی با بوداپست دارد.

اورسولا ون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا که مانند میشل از سال 2019 در این سمت حضور دارد، در مورد اینکه آیا قصد دارد در صورت مهیا شدن شرایط، یک دوره دیگر در این سمت خدمت کند یا خیر، سکوت کرده است. با این حال، بسیاری از این معادلات به نتایج پارلمان اروپا بستگی دارد.

رئیس شورایی که میشل در آن حضور داشت، وظیفه نظارت بر جلسات اتحادیه اروپا و دستیابی به یک استراتژی مشترک در میان اعضای این بلوک برای بحران‌های مشترکی مانند همه‌گیری کووید، حمله روسیه به اوکراین و مسئله مهاجرت را بر عهده دارد.

میشل 48 ساله که پیش از این نخست وزیر کشورش بلژیک بود، در ماه ژوئن استعفای خود را اعلام کرد. برای آینده اروپا.”

میهن تجارتات پارلمان اروپا قرار است بین 6 تا 9 ژوئن در بین تمامی 27 کشور اتحادیه اروپا برگزار شود و در نهایت تعداد 720 نماینده ای که قرار است در این نهاد مردمی اروپا حضور داشته باشند مشخص خواهند شد.

این اولین بار است که رئیس شورای اروپا برای میهن تجارتات پارلمان اروپا نامزد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *