1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. کلاهبرداری ۷ میلیاردی با شناسنامه جعلی

کلاهبرداری ۷ میلیاردی با شناسنامه جعلی

کلاهبرداری ۷ میلیاردی با شناسنامه جعلی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ حسین ترکیان اظهار کرد: در پی مراجعه یک شهروند به یکی از کلانتری های اصفهان و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری از وی، پرونده برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی استان ارجاع شد و یک مورد تیمی از کارآگاهان زبده این پلیس موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد دو نفر به بهانه اینکه امشب عروسی دارند به شرکت اجاره و پخش گروه موسیقی مراجعه کرده و با گرو گذاشتن کارت ملی و شناسنامه، یک دستگاه باند و سامانه پخش را تحویل گرفتند. به ارزش هفت میلیارد ریال و از شرکت برداشت. آنها بیرون می روند

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: شاکیه پس از چند روز با تلفن همراه این افراد تماس گرفت اما هیچ پاسخی نداد تا اینکه به موضوع مشکوک شد و از مراجع مربوطه کارت ملی و شناسنامه دریافت کرد. وام مسکن او در مورد آنها پرس و جو می کند و متوجه می شود که مدارک جعلی هستند.

سرهنگ ترکیان تصریح کرد: کارآگاهان با دریافت مشخصات ظاهری متهمان با اطلاع از سابقه دار بودن، با اقدامات تخصصی و رصد هوشمندانه خود، ظرف چهار روز مخفیگاه آنان را در یکی از نقاط اصفهان شناسایی و پس از هماهنگی انجام دادند. با مقام قضایی در یک عملیات. وی دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات پلیسی به کلاهبرداری از شاکی اعتراف کردند و اظهار داشتند که دستگاه باند و سیستم پخش را از طریق یکی از سایت های واسطه به فروش رسانده اند.

رئیس پلیس Police استان اصفهان از تحویل متهمان به مرجع قضائی خبر داد و گفت: پرونده مذکور همچنان مفتوح است و کارآگاهان در تلاش برای شناسایی و دستگیری خریدار اموال کلاهبرداری شده و بازگرداندن آنها به مال باختگان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *