1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. پوتین: اروپا به ما نیاز دارد؛…

پوتین: اروپا به ما نیاز دارد؛ باید روی مسائل داخلی خودش تمرکز کند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: ولادیمیر پوتین گفت: روسیه با تسلیم نشدن در برابر فشارهای خارجی، انعطاف واقعی خود را نشان داده است. وی تصریح کرد: روسیه کشوری خودکفا است که اقتصاد آن با وجود تحریم ها در حال رشد است و کشورهای عضو اتحادیه اروپا روزهای سختی را سپری می کنند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در دیدار با ساکنان منطقه چوکوتکا در شرقی ترین بخش روسیه که با ایالات متحده هم مرز است، این اظهارات را بیان کرد.

در جلسه پرسش و پاسخ، از پوتین در مورد تهدیدهای دریافتی از سوی یک گروه داوطلب محلی که از ارتش این کشور در بحبوحه درگیری‌های جاری با اوکراین حمایت می‌کنند، سؤال شد.

رئیس‌جمهور روسیه خاطرنشان کرد که روس‌ها دائماً از خارج تهدید می‌شوند، اما گفت: «این ما را نمی‌ترساند» و در ادامه به اتحادیه اروپا توصیه کرد که به جای آن بر مسائل داخلی خود تمرکز کند. پوتین گفت: «آنها باید به فکر خودشان باشند، فردا چه خواهند خورد، چه خواهند پوشید. همه آنها مشکلات زیادی دارند که قابل مقایسه با مشکلات ما نیست.»

پس از آغاز عملیات نظامی خود علیه اوکراین در فوریه 2022، روسیه به تحریم‌ترین کشور جهان تبدیل شد. بسیاری از کشورهای غربی چندین دور تحریم های گسترده علیه مسکو اعمال کرده اند که آخرین محدودیت ها تجارت الماس این کشور را هدف قرار داده است.

در حالی که پوتین هیچ کشور خاصی را نام نمی برد، به نظر می رسد اظهارات وی به آلمان اشاره داشته باشد که مدت هاست یک قدرت در اتحادیه اروپا بوده است. طبق گزارش جدید بلومبرگ که به داده های اداره آمار فدرال آلمان استناد می کند، این کشور احتمالا وارد رکود می شود و تولید صنعتی برای ششمین ماه متوالی در نوامبر کاهش می یابد. برنامه های مالی اولاف شولتز، صدراعظم آلمان نیز موجی از اعتراضات کشاورزان را برانگیخته است.

به منطقه مرزی سفر کنید

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه از منطقه چوکوتکا در شرق دور بازدید کرد. این اولین سفر او به شرقی ترین قلمرو روسیه است که با ایالت آلاسکا آمریکا هم مرز است.

به گفته رئیس جمهور روسیه، این منطقه نه تنها برای این کشور بلکه برای کل جهان نقش محوری دارد، زیرا بخشی از مسیر دریای شمال است که کوتاه ترین مسیر از شرق آسیا به اروپای غربی را از طریق قطب شمال ارائه می دهد.

پوتین پس از ورود به منطقه گفت: «بهتر است خودتان ببینید تا یک بار بشنوید» و خاطرنشان کرد که این دیدار به او کمک کرد تا شرایط دشواری را که مردم در چوکوتکا با آن دست و پنجه نرم می کنند، درک کند. .

او از فرودگاه به آنادیر، پایتخت منطقه، با یک وسیله نقلیه ویژه که به عنوان وسیله نقلیه تمام زمینی (ATV) شناخته می شود، سفر کرد، زیرا جاده های آسفالت شده فقط در شهرها و شهرستان ها یافت می شود. بقیه منطقه که در منطقه قطب شمال است، دارای جاده های زمستانی موقت است که فقط در هنگام بارش برف قابل عبور است. چوکوتکا یکی از کم دسترسی ترین مناطق روسیه است.

فاصله مسکو تا آنادیر نزدیک به 6200 کیلومتر یا به عبارتی یک پرواز هشت ساعته است. حدود 80 کیلومتر دریای آزاد، سرزمین اصلی روسیه را از ایالات متحده از طریق تنگه برینگ جدا می کند. با این حال، جزیره بزرگ دیومد روسیه و جزیره دیومد کوچک آمریکا تنها با 3 کیلومتر دریا از یکدیگر جدا شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *