1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. نماینده آفریقای جنوبی در لاهه: اسرائیل سیاست‌های…

نماینده آفریقای جنوبی در لاهه: اسرائیل سیاست‌های آپارتاید را در غزه اجرا می‌کند / از سال ۱۹۴۸ به طور سیستماتیک، مردم فلسطین را آواره و پراکنده کرده / کشتار جمعی فلسطینیان در غزه با یک الگوی رفتاری محاسبه شده، نمایانگر نیت اسرائیل برای نسل‌کشی است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

فارس: نماینده آفریقای جنوبی در جلسه امروز (پنجشنبه) دیوان بین المللی دادگستری سازمان ملل متحد تاکید کرد که رژیم صهیونیستی سیاست های آپارتاید را علیه فلسطینیان نوار غزه اجرا می کند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که جلسه رسیدگی به شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی علیه فلسطینیان در غزه در دادگاه بین المللی لاهه از ساعت 9:00 به وقت گرینویچ امروز (12:30 به وقت تهران) آغاز شده است.

نماینده آفریقای جنوبی تصریح کرد: اسرائیل از سال 1948 به طور سیستماتیک مردم فلسطین را آواره و متفرق کرده و عمداً آنها را از حق بین المللی خود برای تعیین سرنوشت محروم کرده است… ما به ویژه نگران قوانین و سیاست های تبعیض آمیز اسرائیل هستیم. که به دنبال آپارتاید کردن مردم فلسطین است».

جلسه دیوان بین المللی دادگستری از امروز آغاز شده و تا فردا ادامه دارد و قرار است در جلسه فردا به دفاع از نماینده رژیم صهیونیستی رسیدگی شود.

نماینده آفریقای جنوبی تاکید کرد که نسل کشی “هرگز از قبل اعلام نمی شود” اما دیوان بین المللی دادگستری “13 هفته شواهدی در اختیار دارد که نشان دهنده الگوی رفتاری است که اقدامات ادعایی نسل کشی را توجیه می کند”.

وی با تاکید بر اینکه اوضاع غزه مستلزم مداخله دیوان بین المللی است، از دیوان بین المللی دادگستری خواست تا اقداماتی مانند پرونده روهینگیا علیه رژیم صهیونیستی انجام دهد.

نماینده آفریقای جنوبی با اشاره به این موارد تصریح کرد: کشتار دسته جمعی فلسطینیان در غزه با الگوی رفتاری حساب شده توسط اسرائیل نشان دهنده قصد آنها برای نسل کشی است.

تیم حقوقی آفریقای جنوبی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی کنوانسیون حقوق بشر را نقض می کند، گفت: نوار غزه به زندان بسته ای تبدیل شده است که در آن نسل کشی در حال وقوع است، اسرائیل بین جنگجویان و غیرنظامیان فرقی نمی گذارد و آنچه انجام می دهد نسل کشی در آن است. معنای واقعی کلمه

در 29 دسامبر، آفریقای جنوبی با استناد به کنوانسیون نسل کشی، شکایتی را علیه رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات این رژیم علیه فلسطینیان در غزه به دیوان بین المللی دادگستری لاهه ارائه کرد و از دادگاه خواست تا اقداماتی را علیه مقامات این رژیم انجام دهد. اسراییل تسلط پیدا کند.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی مدعی است که اظهارات آفریقای جنوبی در خصوص نسل کشی مبنای واقعی ندارد و سوء استفاده از دادگاه است و آفریقای جنوبی را به همکاری با “تروریست ها” متهم می کند.

شماری از کشورها از جمله ترکیه، مالزی، ونزوئلا، برزیل و جمهوری اسلامی ایران از شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی حمایت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *