1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. نزول عذاب بر سر موساد و…

نزول عذاب بر سر موساد و تکفیری‌ها

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، رسانه ها، روزنامه ها و مطبوعات آزاد از ارکان توسعه و دموکراسی در هر جامعه ای محسوب می شوند. بر این اساس خبرگزاری به گزارش میهن تجارت مروری بر عناوین روزنامه های کشور دارد.

روزنامه ایران در صفحه اول امروز با تیتر عذاب بر موساد و تکفیری ها نازل شد وی به بیان جزئیات حملات موشکی سپاه به مراکز توطئه علیه ملت ایران پرداخت و نوشت: دوشنبه شب ساعت 24 به وقت تهران، فرماندهان، حامیان و عاملان حوادث تروریستی اخیر علیه ملت ایران وارد شدند. در این 24 ساعت موشک های میان برد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سمت مقر تروریست ها در عراق و سوریه شلیک شد و دقایقی بعد موشک ها با دقتی بی نظیر به اهداف از پیش تعیین شده اصابت کردند. این حمله ترکیبی دو هدف جداگانه داشت. هدف نزدیکتر، مقر عملیات تروریستی موساد در اربیل عراق بود. دورترین هدف، مقر تجمع و آموزش گروه تروریستی است داعش در ادلب سوریه؛ جایی بسیار نزدیک به ساحل شرقی مدیترانه.

گزارش های رسانه های غیر ایرانی نیز این موضوع را تایید می کند انتخاب اهداف و دقت اصابت موشک ها، نادر شده است. موشک های بالستیک سپاه از نقاط مختلف شلیک شد. آنها که به ادلب وارد سوریه شدند، از خوزستان و بقیه از آذربایجان شرقی و کرمانشاه پرتاب شدند. با این حال غرش 24 موشک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نیمه شب دوشنبه به آسمان غرب آسیا اصابت کرد، بسیار فراتر از منطقه طنین انداز شد، موشک هایی که باید پاسخی به تروریسم کور جنایتکار دانست. راسک و کرمان و تروریسم صهیونیستی در شهادت سردار سیدرضا در دمشق.

روزنامه کیهان در بخش خبر ویژه امروز با تیتر «انتخابات فقط یک وظیفه نیست، بلکه حق مردم است» وی نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور «حضور، اراده و عمل مردم» را اصل اساسی در اسلام خواندند و وفاداری، صبر، علاقه، هوش و فداکاری را تحسین کردند. ملت ایران گفت: این افراد حتی با ظاهر متفاوت، مومن هستند و دلشان با خداست و باید قدرشان را به معنای واقعی کلمه بدانی و عمیقا دوستشان بداری.

وی حضور در انتخابات را هم وظیفه و هم حق مردم دانست و گفت: حضور مردم در انتخابات به معنای واقعی لازم است. البته انتخابات فقط یک وظیفه نیست، بلکه حق مردم برای انتخاب قانونگذار، مجری قانون و یا نمایندگان مجلس خبرگان است. انتخاب انجام دادن

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه جهاد تبیین در ترغیب مردم به حضور در صحنه مؤثر است، صرف دعوت به سخنرانی را کافی ندانستند و افزودند: عمل، خوش رویی، زبان پاسخگو و حضور در مجامع مختلف مردم به ویژه اجتماعات جوانان ضروری است.

عذاب بر موساد و تکفیری ها فرود می آید

روزنامه وطن مزور در صفحه اول امروز، خود تیتر “خبرنگاران بدون شرم” انتخاب کرد و نوشت: گزارشگران بدون مرز (RSF) گزارش خلاصه 2023 خود را منتشر کرد. این سازمان بین المللی – که مقر آن در پاریس است – ظاهراً از آزادی اطلاعات، اما از هدف دفاع می کند قرار دادن کم اهمیت جلوه دادن گسترده و عمدی روزنامه نگاران فلسطینی در جنگ اسرائیل علیه غزه.

اعلامیه این گزارش با عنوان «خلاصه: 45 روزنامه نگار در سراسر جهان در حین آنها در حین انجام وظیفه کشته شدند. کاهش به رغم فاجعه غزه، نام بسیاری از روزنامه نگاران فلسطینی را که در سال 2023 به ویژه در چند ماه گذشته توسط اسرائیل «شهید» شدند، حذف می کند. این گزارش ادعا می کند که در سال 2023، 16 خبرنگار کمتر از سال 2022 در سراسر جهان کشته خواهند شد، اما این واقعیت را منعکس نمی کند.

این گزارش ادعا می کند (تا اول دسامبر 2023)، تنها 13 روزنامه نگار فلسطینی در حین گزارش فعال کشته شده اند، در حالی که به طور جداگانه اشاره می کند که 56 روزنامه نگار در غزه و کشته شده اند. توجیه آن این است: «اگر خبرنگارانی را که در شرایطی که ثابت نشده است کشته شده اند، مرتبط با وظایفشان بدانیم».

عذاب بر موساد و تکفیری ها فرود می آید

روزنامه فرهیختگان در صفحه اول امروز با تیتر 89 درصد اعراب مخالف ایده دو کشور هستند» وی با بررسی افکار عمومی درباره آینده فلسطین نوشت: آغاز عملیات 16 مهر و روزهای پس از آن اوضاع منطقه را تغییر داده است. جدای از اینکه بسیاری از کشورهای جهان عرب موضع منفی علیه اسرائیل داشتند، توافقات عادی سازی با کشورهای عربی مانند عربستان سعودی نیز به چالش کشیده شد. موضوع مهم نگاه افکار عمومی جهان عرب به این موضوع بود.

پس از شکست کشورهای عربی در جنگ با اسرائیل و تلاش برای امضای قراردادهایی برای عادی سازی این موضوع از جانب دستور کار صهیونیست ها حرکت کشورهای عربی به سمت عادی سازی و فراموشی بود انجام دادن برای پیش بردن موضوع فلسطین، موضوعی که پیش از این موضوع جهان عرب به شمار می رفت. با این حال، به نظر می رسد که آغاز عملیات در 16 مهر، نگاه کنید افکار عمومی جهان عرب را به موضوع فلسطین و عادی سازی تغییر داده است.

اخیراً، مرکز عربی برای مطالعات و تحقیقات سیاسی (قطر) نظرسنجی را در 10 ژانویه 2024 در مورد افکار عمومی جهان عرب درباره جنگ غزه و اسرائیل که از 16 کشور جهان پرسیده شده است، منتشر کرده است که یکی از نکات قابل توجه دیدگاه منفی است. افکار عمومی جهان عرب پس از آغاز جنگ اکتبر دریافته است و در مجموع 89 درصد مخالف به رسمیت شناختن اسرائیل هستند و میزان مخالفت عربستان با به رسمیت شناختن اسرائیل به 68 درصد رسیده است.

عذاب بر موساد و تکفیری ها فرود می آید

روزنامه جوان در بخش خبر ویژه امروز با تیتر طوفان موشکی در لانه موساد و داعش» نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از راکت انداز ها و انهدام مقر جاسوسی موساد در اقلیم کردستان عراق و همچنین تجمع گروه تروریستی داعش در ادلب سوریه گزارش داد.

این عملیات انتقام جویانه در واکنش به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در شهادت سیدرضا موسوی و حوادث تروریستی کرمان و راسک این می تواند پیام روشنی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی باشد که در صورت انجام هر گونه عملیات تروریستی، منافع و مراکز آنها در هر نقطه ای مورد هدف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد.

در عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بامداد دوشنبه آغاز شد، همانطور که در اولین اطلاعیه سپاه آمده است، ستادهای جاسوسی و تجمعات گروهک های تروریستی ضد ایرانی در مناطقی از منطقه با موشک های بالستیک منهدم شد.

عذاب بر موساد و تکفیری ها فرود می آید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *