1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. رضایت صحرائی از نتایج کاهش بازماندگان…

رضایت صحرائی از نتایج کاهش بازماندگان از تحصیل و توانمندسازی معلمان ابتدایی

رضایت صحرائی از نتایج کاهش بازماندگان از تحصیل و توانمندسازی معلمان ابتدایی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش، رضا مراد صحرایی در نشست معاونان آموزش ابتدایی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و معلم حادثه کرمان گفت: دشمن می داند که انقلاب اسلامی و مکتبی که ملت ایران رهبر آن است، شهادت را موهبتی الهی و مقامی والا می داند.

وی افزود: مسیر اقتدار هر کشوری از مدارس آن کشور می گذرد و قد و قامت هر کشوری در مدارس آن کشور نیز منعکس می شود، در نتیجه هر چه مدارس باشکوه در کشور وجود داشته باشد، آموزش و پرورش با شکوه تر است. نظام خواهد بود و در نهایت ما کشوری مرفه تر خواهیم بود. داشته است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شعار مدرسه قوی، ایران قوی گفت: مدرسه قوی، ایران قوی شعاری است که به معنای رشد نظام آموزشی کشور در همه ابعاد و سپس پیشرفت کشور در عرصه های مختلف است.

وی با اشاره به لیست مقام معظم رهبری تصریح کرد: اعتلای کشور در عرصه های مختلف اعم از فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و سایر امور مربوط به رشد مدرسه و تربیت دانش آموزان در مدرسه قوی است.

صحرایی خاطرنشان کرد: اصلی بیشترین مولفه های یک مدرسه قوی دانش آموز، معلم، مدیر است و سپس محتوایی که باید مورد توجه قرار گیرد و یک اصل اساسی ذکر شود و آن معلم است که آینده را می سازد، پس می توان گفت که معلم هم مشکل است و هم راه حل. ایجاد این دیدگاه و باور برای مردم و مسئولان که تحقق اهداف کلان کشور در آموزش و پرورش و مدرسه امری مهم است که باید با برنامه انجام شود.

او با اشاره به برنامه کوچک وی برای برنامه های تحول آفرین افزود: در ارتباط با مسائل باید یا مثبت عمل کرد، اصلاحی و یا تحول آفرین. تعیین اینکه چه سیاستی در قبال برنامه ها و مسائل باید در نظر گرفته شود، برای مدیران مهم است و در این قاعده اصلاحی باید زمان و حوصله در نظر گرفته شود، وحدت، انسجام و همبستگی در نظام تعلیم و تربیت برای واحد شدن در آموزش و پرورش ضروری است. و آموزش و پرورش رسیده است و این وحدت و یکپارچگی بسیاری از مسائل آموزش و پرورش را حل خواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح های تحول آفرین انجام شده در معاونت آموزش ابتدایی گفت: طرح شهید همت با هدف توانمندسازی معلمان مقطع ابتدایی و طرح شهید محمودوند برای کاهش افت تحصیلی از جمله طرح هایی است که با تلاش فراوان به نتایج مطلوبی دست یافته است.

وی با اشاره به گروه های آموزشی و دبیرخانه های تخصصی افزود: دبیرخانه های آموزشی بسیار مورد تاکید است و حضور گروه های آموزشی در مدارس یک نیاز اساسی است و ارتباط مطلوب این گروه ها مهم است و باید برنامه ریزی و اقدام شود.

صحرایی در خصوص مولفه های هویت ملی گفت: آموزش و تحقق هویت ملی با نمادهایی مانند پرچم و یا سرود ملی باید در مدارس مورد تاکید ویژه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *