1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. اعتراض همسر یک سرباز در ستاد…

اعتراض همسر یک سرباز در ستاد میهن تجارتاتی پوتین: شوهرم را به خانه برگردانید

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورو نیوز: همسر یک سرباز روس روز شنبه در مقر ستاد میهن تجارتاتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در اقدامی که در این کشور بسیار نادر است، خواستار بازگرداندن همسرش از جبهه های جنگ با اوکراین شد. سخنان احساسی او در حالی بیان شد که انتقاد آشکار از جنگ در روسیه ممنوع است.

او که ماریا آندریوا نام داشت به ستاد میهن تجارتاتی پوتین گفت: «ولادیمیر پوتین حکمی صادر کرده است که شوهرم باید در اوکراین باشد. می‌خواهم بدانم چه زمانی دستور می‌دهد که شوهرم باید در خانه بماند.»

وی سپس در پاسخ به یکی از کارکنان ستاد میهن تجارتاتی پوتین که گفته بود: “سربازان روسی در اوکراین از سرزمین مادری دفاع می کنند و ما باید برای آنها دعا کنیم”، افزود: “و پس از آن چه؟ پول وزارت دفاع تمام شده است و اکنون آن را تمام کرده است.” تا آخرین لحظه زندگی‌شان همه چیز را از مردهایمان بگیریم؟ به طوری که وقتی به خانه نزد ما برمی‌گردند، کاملاً از پا در می‌آیند؟»

ماریا آندریوا ادامه داد: «می‌خواهی یک موجود معلول را به من برگردانی؟ چه چیزی را پس خواهم گرفت؟ یک مرد بدون پا، بدون دست، یک مرد بیمار؟ نمیدونی اونجا چه خبره؟”

این سخنان در جریان بازدید گروه کوچکی از نمایندگان انجمن “راه خانه” از ستاد میهن تجارتاتی ولادیمیر پوتین بیان شد. این انجمن توسط گروهی از همسران سربازان روسی که می خواهند شوهرانشان از جبهه های اوکراین بازگردند، تشکیل شد.

سخنان ماریا آندریوا نشان دهنده عمق خشم و ناامیدی است که در میان خانواده های برخی از سربازان روسی وجود دارد. در همین حال، جنگ روسیه علیه اوکراین بدون پایانی ادامه دارد.

در سپتامبر 2022، ولادیمیر پوتین به زور 300000 نیروی ذخیره را بسیج و به جبهه های جنگ فرستاد. البته بعداً گفت که نیازی به تکرار چنین اقدامی نیست، زیرا اکنون صدها هزار نفر دیگر «داوطلبانه» می خواهند به جبهه ها بروند.

ماریا آندریوا می‌گوید مقامات روسی هیچ اضطراری برای رسیدگی به نگرانی‌های همسران سربازان نشان نداده‌اند و به همین دلیل است که آنها باید کمپین خود را برای بازگرداندن همسرانشان افزایش دهند.

وی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دختر شیرخوارش به دلیل غیبت پدرش در تکلم مشکل داشت، افزود: تمام مشکلات خانواده من تنها با یک چیز حل می شود و آن هم با بازگشت همسرم، زیرا وقتی پدرش در خانه است، او در خانه است. کودکی کاملا متفاوت خواهد بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *