1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. مصوبه حمایتی مجلس برای تقویت پلتفرم‌های…

مصوبه حمایتی مجلس برای تقویت پلتفرم‌های داخلی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق. با توجه لایحه بودجه 1403 با بندهای تبصره 11 موافقت کردند.

مطابق با بند الف تبصره ۱۱ لایحه بودجه، کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۱) قانون برنامه پنج ساله هفتم توسعه و نهادها و سازمان هایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند. شرکت ها موسسات دولتی، عمومی غیردولتی، بانک ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، از جمله شرکت هایی که شمول قانون آنها مستلزم تسریع یا ذکر نام است.

مانند شرکت ملی نفت ایران مندرج در این قانون موظف هستند حداقل نیم درصد (0.5%) اعتبارات هزینه ای (به استثنای فصول 1، 4 و 6 دستگاه های اجرایی و هزینه ها) اجتناب ناپذیر شامل حقوق و دستمزد کارکنان برای شرکت ها ذکر شده) یا از اعتبارات تحصیل دارایی های سرمایه ای شما به منظور. واسه اینکه. برای اینکه تضمین و ارتقای سطح امنیت شبکه، امنیت زیرساخت و امنیت سیستم های خود و جلوگیری موثر از وقوع حوادث امنیت رایانه ای (سایبری) در دستگاه های خود.

مطابق با بستن ب تبصره ۱۱ لایحه موجودی حساب توسعه شبکه فیبر شعله ور موضوع بند س تبصره (7) قانون بودجه سال 1402 کل کشور پس از تأسیس صندوق توسعه فیبر به حساب صندوق واریز می شود. مبالغ کمکی که از محل منابع این صندوق به اپراتورهای ارتباطی پرداخت می شود، معاف از مالیات است.

مطابق با بستن تی تبصره 11 در اجرای ماده (66) قانون برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت در راستای حمایت از توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور و تشویق کسب و کارهای اینترنتی به استفاده از بسترهای داخلی، تا پایان سال 1403 آثار از اشخاص حقیقی در بسترهای داخلی مورد تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که تا پایان سال ۱۴۰۲ دارای پرونده مالیاتی نبودند مشمول مالیات صفر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *