1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. آغاز دومین حراج شمش طلا در…

آغاز دومین حراج شمش طلا در مرکز مبادله از ساعت ۱۲ امروزبر اساس اعلام مرکز مبادلات، دومین جلسه حراج استاندارد شمش طلا از ساعت 12 ظهر امروز (چهارشنبه 4 بهمن 1402) آغاز می شود.به گزارش میهن تجارت، بر اساس اعلام مرکز مبادلات طلا و ارز ایران، امروز چهارشنبه چهارم بهمن ماه، دومین عرضه شمش طلا در مرکز مبادلات آغاز می شود.

همچنین زمان برگزاری مزایده از ساعت 12 الی 16 می باشد، خریدار می تواند تا ساعت 16 روز سه شنبه سوم بهمن ماه 1402 وجه وثیقه را واریز نماید، لازم به ذکر است مبلغ وجه وثیقه باید به به بانک ملی ایران شعبه بانک کارگشای مرکز و به شماره حساب مرکز مبادلات ارزی و طلای ایران پرداخت می شود.

بالسینی سخنگوی مرکز مبادلات طلا و ارز ایران می گوید: دومین حراج حضوری شمش طلای مرکز مبادلات ارزی طلا و ارز ایران چهارشنبه 13 بهمن ماه برگزار می شود که این حراج نیز مانند حراج قبلی انجام می شود. حضوری در تالار معاملات طلای مرکز مبادلات.

بالسینی گفت: تامین کنندگان بخش خصوصی که صادرکننده هستند، شمش طلا را در قالب تسویه تعهد ارزی وارد کردند. مراحل عرضه را در مرکز مبادلات انجام داده و آماده عرضه هستند ضمن اینکه متقاضیان همان سه گروه قبلی هستند.

جزئیات حراج شمش طلا در مرکز مبادلات

وی افزود: متقاضیان توجه داشته باشند که عرضه به صورت عمده یعنی یک کیلویی و حداکثر خرید 3 کیلویی خواهد بود ضمن اینکه متقاضیان باید تا روز سه شنبه بهمن ماه 3 میلیارد و 500 میلیون ریال ودیعه را پرداخت کنند. (3,500,000,000 ریال) هر قطعه شمش طلای استاندارد. در مزایده قبلی بر اساس آنچه به عنوان آیین نامه عنوان شده بود که این مبلغ باید تا ساعت 16:00 روز قبل از معامله واریز شود، با این موضوع مواجه بودیم که این اتفاق نیفتاد. وجود ندارد.

این مسئول گفت: یکی از مشکلاتی که در مزایده قبلی با آن مواجه بودیم این بود که خریداران باید به این نکته توجه کنند که مبلغ وثیقه از حساب خود شخص به حساب واسط مرکز مبادلات واریز شود. هیچ پذیرشی وجود ندارد.

گفتنی است در اولین جلسه حراج شمش طلا در مرکز مبادلات طلا و ارز ایران، 10 کیلو شمش مورد معامله قرار گرفت.
منبع:

باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *