1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. خودروهای بالای ۳.۵ میلیارد تومان مشمول…

خودروهای بالای ۳.۵ میلیارد تومان مشمول پرداخت یک درصد مالیات می‌شوند

خودروهای بالای ۳.۵ میلیارد تومان مشمول پرداخت یک درصد مالیات می‌شوند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه چهارم بهمن ماه در جریان بررسی بند هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1403 کل کشور با بند (از) با تبصره (6) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (از) در تبصره (6) ماده واحده آمده است: «انواع خودروهای سواری و وانت دو اتاقه (کابین) دارای شماره پلیس شخصی در اختیار مالکان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز آنها بیش از سی و پنج می باشد. میلیارد (35.000.000.000) ریال مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالیانه خودرو به میزان یک درصد (1%) می باشد و مبنای محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز خودرو می باشد. تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور سازمان مذکور موظف است براساس اطلاعات دریافتی از پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را تا پایان خرداد 1403 به صورت اینترنتی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال نماید.کلیه غیردولتی اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند مالیات سالانه خودروهای تحت تصرف و فرزندان زیر هجده سال و افراد تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه 1303 پرداخت نمایند و در صورت عدم پرداخت مشمول مالیات می باشد. مفاد ماده (190) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1366 و اصلاحات بعدی.

ثبت نقل و انتقال خودروهایی که طبق این بند مشمول مالیات شده اند قبل از پرداخت بدهی مالیات نقل و انتقال اعم از مالیات دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع است. متخلفان از این بند مسئولیت تضامنی پرداخت مالیات متعلق را دارند. پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی نیروی انتظامی موظف است فهرست مالکان و مشمولان خودرو را بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی حداکثر تا پایان فروردین ماه سال 1403 به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال و این امکان را در اختیار این سازمان قرار دهد. دسترسی آنلاین برای استعلام پرونده مالیات تعیین شده در اجرای این بند قطعی است و اعتراض اشخاص در اجرای تبصره (1) ماده (216) قانون مالیاتهای مستقیم رسیدگی خواهد شد.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *