1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. آغاز حملات ایالات متحده در سوریه…

آغاز حملات ایالات متحده در سوریه و عراق در پاسخ به تهاجم اخیر علیه پایگاه امریکا در اردن / ادعای سنتکام: مواضع سپاه قدس ایران و شبه نظامیان وابسته به آن در عراق و سوریه را هدف قرار دادیم / بیش از ۸۵ هدف مورد حمله قرار گرفت / مقامات کاخ سفید: هیچ حمله‌ای به داخل خاک ایران انجام نخواهیم داد / بایدن: پاسخ ما در زمان‌ها و مکان‌هایی که میهن تجارت می‌کنیم، ادامه خواهد یافت

آغاز حملات ایالات متحده در سوریه و عراق در پاسخ به تهاجم اخیر علیه پایگاه امریکا در اردن / ادعای سنتکام: مواضع سپاه قدس ایران و شبه نظامیان وابسته به آن در عراق و سوریه را هدف قرار دادیم / بیش از ۸۵ هدف مورد حمله قرار گرفت / رسانه‌های سوری: تاکنون ۱۰ نفر کشته و ۱۸ نفر زخمی شده اند / مقامات کاخ سفید: هیچ حمله‌ای به داخل خاک ایران انجام نخواهیم داد
پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ای بی سی نیوز به نقل از یک مقام آمریکایی از آغاز حملات آمریکا در سوریه در پاسخ به حمله به پایگاه آمریکایی در اردن خبر داد.

به گزارش «میهن تجارت»؛ این خبرگزاری نوشت: حملات آمریکا در سوریه در پاسخ به حمله به پایگاه آمریکایی در اردن آغاز شده است.

اسکای نیوز: در پی حمله به 8 مقر شبه نظامیان 6 نفر کشته و 4 نفر زخمی شدند

اسکای نیوز عربی نیز نوشت: مقر گروه های فاطمیون و زینبیون در شرق سوریه مورد حمله قرار گرفته است.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: در پی حمله به 8 مقر شبه نظامیان در شرق سوریه 6 نفر کشته و 4 نفر زخمی شدند.

اسکای نیوز عربی نیز اعلام کرد که این اطلاعات حاکی از آن است که حمله به شرق سوریه توسط اسرائیل انجام شده است.

این خبر در حالی منتشر شد که الجزیره از وعده رسانه های سوری مبنی بر حمله به اطراف شهر بوکمال در شرق دیرالزور در نزدیکی مرز سوریه و عراق خبر داد.

یک مقام دفاعی: این حملات آغاز یک کارزار طولانی در روزهای آینده است

فاکس نیوز به نقل از یک مقام دفاعی نوشت: این حملات آغاز یک کارزار طولانی برای هدف قرار دادن شبه نظامیان در منطقه طی روزهای آینده است.

رسانه سوری: 3 تن از اعضای گروه های نظامی وابسته به نیروهای مسلح سوریه کشته شدند

رسانه های سوری همچنین نوشتند که 3 تن از اعضای گروه های نظامی وابسته به نیروهای مسلح سوریه در حملات هوایی در حومه المیادین در دیرالزور کشته شدند.

رسانه کرد سوریه: 3 نفر از کشته شدگان عراقی هستند

الجزیره به نقل از رسانه های کرد سوریه نوشت: تعداد کشته شدگان در حملات هوایی در شرق سوریه افزایش یافته است. تاکنون 6 نفر جان باخته اند که 3 نفر آنها عراقی هستند.

آسوشیتدپرس: حملات علیه اهداف حوثی

همزمان با این حملات، آسوشیتدپرس از قول یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرد: حملاتی علیه اهداف حوثی ها در داخل یمن انجام شد.

رسانه سوری: آمریکا به 12 نقطه در سوریه حمله کرد

رسانه های سوری می گویند: آمریکا به 12 نقطه در سوریه حمله کرد و پایگاه های اصلی نیروها و شبه نظامیان سوری هدف این حملات بود.

همچنین اعلام کردند: تجاوزات آمریکا در دیرالزور ادامه دارد.

این رسانه ها گفتند: بر اثر حمله آمریکا به مناطق مرزی سوریه و عراق تاکنون 10 نفر کشته و 18 نفر زخمی شده اند.

سه مقام آمریکایی آغاز حملات تلافی جویانه آمریکا را تایید کردند

به گفته سه مقام آمریکایی، رویترز آغاز حملات تلافی جویانه آمریکا در واکنش به کشته شدن 3 سرباز این کشور در اردن را تایید کرد.

سی‌ان‌ان به نقل از مقامات آمریکایی می‌گوید: این حملات احتمالاً آغاز یک سری عملیات‌های گسترده علیه شبه‌نظامیان در منطقه است.

اسکای نیوز عربی: حملات هوایی در شرق سوریه از سر گرفته شد

اسکای نیوز عربی نوشت: حملات هوایی به مقرهای شبه نظامیان در منطقه حیدریه در شرق سوریه از سر گرفته شده است.

مقامات پنتاگون: حملات علیه شبه نظامیان در 6 نقطه در عراق و سوریه انجام شد

به گفته یک مقام پنتاگون، نیویورک تایمز اعلام کرد: حملات علیه شبه نظامیان در 6 نقطه در عراق و سوریه انجام شد.

به گفته یکی از مقامات پنتاگون، وال استریت ژورنال نیز نوشت: شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه و عراق هدف این حملات بوده اند.

المیادین به نقل از پولیتیکو نوشت: بر اساس اظهارات چهار مقام وزارت دفاع آمریکا، آمریکا روز جمعه به «مقر نیروهای تحت حمایت ایران» در عراق و سوریه حمله هوایی کرد.

واشنگتن پست: حداقل 8 مقر در سوریه و عراق هدف قرار گرفته اند

به گفته مقامات آمریکایی، واشنگتن پست اعلام کرد که حداقل هشت مقر در سوریه و عراق هدف حملات اخیر قرار گرفته است.

ادعای سنتکام: ما مواضع سپاه قدس ایران و شبه نظامیان وابسته به آن را در عراق و سوریه هدف قرار دادیم.

سنتکام در بیانیه‌ای درباره این حملات اعلام کرد: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) حملات هوایی را در عراق و سوریه علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن انجام دادند.

نیروهای ارتش آمریکا بیش از 85 هدف را با چندین هواپیما از جمله بمب افکن های دوربرد که از ایالات متحده پرواز می کردند، هدف قرار دادند.

بیش از 125 مهمات دقیق در این حملات هوایی مورد استفاده قرار گرفت. تاسیساتی که مورد اصابت قرار گرفت شامل عملیات فرماندهی و کنترل، ستاد فرماندهی، مراکز اطلاعاتی، راکت و موشک و انبار پهپادها و تاسیسات زنجیره تامین تدارکات و مهمات گروه های شبه نظامی و حامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. که به نیروهای آمریکایی حمله کرد. و ائتلاف را تسهیل کردند.

مقامات کاخ سفید: به ایران حمله نخواهیم کرد

به گفته یکی از مقامات کاخ سفید، CNN نوشت: ما به ایران حمله نمی کنیم.

بایدن بیانیه ای صادر کرد

«به دستور من، نیروهای نظامی آمریکا به تأسیساتی در عراق و سوریه حمله کردند که سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن برای حمله به نیروهای آمریکایی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

پاسخ ما از امروز شروع شد. در زمان ها و مکان هایی که ما میهن تجارت می کنیم ادامه خواهد داشت.

ایالات متحده به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هیچ جای دیگر در جهان نیست. اما اگر به یک آمریکایی صدمه بزنید، ما پاسخ خواهیم داد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *