1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. ۳۰ کاندیدای اصلح در تهران شناسایی…

۳۰ کاندیدای اصلح در تهران شناسایی شده‌اند/ روند ایجاد ائتلاف آغاز شده است

حسین انوری در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت به تشریح برنامه های انتخاباتی حزب موتلفه اسلامی پرداخت و اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی انتخابات درون حزبی خود را برگزار کرده و رایزنی هایی را با گروه های مختلف سیاسی آغاز کرده است.

وی افزود: یکی از برنامه های حزب موتلفه که در کل کشور به صورت گسترده انجام شد، این بود که ابتدا شاخص ها و مولفه هایی که باید بر اساس آن افراد انتخاب شوند بررسی شد، گزینش اولیه انجام شد و تعداد نمایندگان مورد نیاز. با همکاری دفاتر حزب و نیروهای مرجع فکری توده مردم در هر منطقه انتخاب شدند.

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی موتلفه وی افزود: همچنین افرادی که از نظر تفکر، بصیرت، کارآمدی و اثربخشی واجد شرایط نمایندگی هستند شناسایی و انتخاب و در نهایت از بین آنها گزینش انجام شد.

احتمال ائتلاف وجود دارد

وی در خصوص دیگر اقدامات انتخاباتی این حزب اظهار داشت: حزب موتلفه برای همگرایی با گروه های همسو با خود رایزنی را آغاز کرده است. حزب موتلفه در بین احزاب و گروه های همسو با خود وحدت و همدلی خواهد داشت و قطعاً این رویه مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

انوری تاکید کرد: روند ایجاد ائتلاف آغاز شده است و اگر با سایر گروه های همسو و مصادیق ارزشی بر اساس اولویت ها به جمع بندی مشترک در شاخص ها برسیم به وحدت و ائتلاف خواهیم رسید.

وی با تاکید بر اینکه احتمال ائتلاف وجود دارد و خلاف این رویه را در نظر نخواهیم گرفت، درباره وضعیت نمایندگان این حزب در استان ها گفت: در استان ها وضعیت به همین منوال است و افراد شایسته مشخص شده اند. ; ما با گروه های مختلفی که در استان ها فعال هستند تعامل داریم و در برخی جاها مشکلی وجود ندارد اما در برخی شهرها اختلاف نظر وجود دارد.

30 نفر در تهران شناسایی شدند

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه 30 نفر واجد شرایط و درست در تهران شناسایی شده اند، ادامه داد: سایر گروه های همسو نیز اقدامات مشابهی را در دستور کار خود دارند و پس از تعاملات، بهترین ها را در لیست قرار می دهیم.

سمپاشی خارج از کشور در راستای عدم مشارکت

وی در خصوص افزایش مشارکت مردم در انتخابات دو نکته را تشریح کرد و ابراز داشت: اول اینکه باید حواسمان به سمپاشی های خارج از کشور و برخی مزدوران داخلی که ناامیدی را به مردم تزریق می کنند، باشیم چرا که رسانه ها به شدت با عدم مشارکت مردم مخالفت می کنند. انتخابات تشویق می کنند

انوری اقدامات مسئولان و درونی ها را در افزایش مشارکت موثر دانست و خاطرنشان کرد: باید به گونه ای حرکت کنیم و حرف بزنیم که وحدت ملی حفظ شود و مردم دلگرم و امیدوار شوند. باید طوری رفتار کرد که مردم حضورشان را در بهبود کار موثر بدانند، هر چند که انتخابات حق مردم و شرکت در آن وظیفه همه آنهاست.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *