1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. المیادین: بیشتر پایگاه های مورد حمله…

المیادین: بیشتر پایگاه های مورد حمله آمریکا از قبل خالی بودند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از المیادین، «یحیی رسول عبدالله» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق با بیان اینکه شهرها القائم و مناطق مرزی عراق مورد حمله هواپیماهای آمریکایی قرار گرفت، گفت: این حملات در زمانی انجام شد که عراق در تلاش است تا ثبات منطقه را تضمین کند.

وی تاکید کرد که این حملات آشکارا حاکمیت عراق را نقض می کند، تلاش های دولت عراق را تضعیف می کند و تهدیدی مهم است که می تواند عواقب بسیار بدی برای عراق و منطقه داشته باشد.

عبدالله اعلام کرد که پیامدهای این اقدامات شدید بوده و امنیت و ثبات عراق و منطقه را به خطر می اندازد.

یک مقام وزارت کشور عراق به خبرگزاری فرانسه گفت که بر اساس اطلاعات اولیه، حمله آمریکایی ها یک انبار اسلحه کوچک را هدف قرار داده است. همزمان یکی از مسئولان حشد الشعبی عراق در گفتگو با همین خبرگزاری تاکید کرد که بمباران منطقه القائم تلفات جانی نداشته است.

به گزارش المیادین، بیشتر نقاط مورد هدف قبل از تجاوز تخلیه شده بودند.

در نتیجه این تجاوز، خبرنگار المیادین در حلب از قطع کامل برق در دیرالزور خبر داد.

خبرنگار المیادین در عراق از دو شهید غیرنظامی در تلفات اولیه تجاوز به القائم و عکاشات خبر داد.

حمله داعش به ارتش و حشد الشعبی

یک منبع امنیتی عراقی تایید کرد که ارتش و نیروهای حشدالشعبی با عناصر داعش در بزرگراه منطقه السکر در غرب الانبار درگیر شدند.

در بیانیه شبکه نُجَباء عراق آمده است که داعش پس از حمله آمریکا به عراق از فرصت استفاده کرده و در کیلومتر 160 بزرگراه السکر به ارتش و حشد الشعبی حمله کرد.

به گزارش المیادین، روز جمعه آمریکا در واکنش به کشته شدن سه نظامی آمریکایی در اردن به مناطق مختلف عراق و سوریه حمله کرد.

سنتکام آمریکا مدعی است که نیروهایش بیش از 85 هدف را در عراق و سوریه با چندین هواپیما از جمله بمب افکن های دوربرد هدف قرار دادند.

این سازمان مدعی است که تأسیساتی مانند «عملیات فرماندهی و کنترل، مراکز اطلاعاتی، موشک‌ها، موشک‌ها، انبارهای پهپادها، تأسیسات زنجیره تأمین متعلق به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را هدف قرار داده است. به گفته یک مقام وزارت دفاع، در این حمله از بمب افکن های دوربرد B-1B Lancer استفاده شده است. علاوه بر این، یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد که تاکنون هیچ طرحی از سوی آمریکا برای انجام حملات در داخل ایران وجود ندارد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که حملات نظامی به تأسیسات در عراق و سوریه را هدایت می کند. بایدن در بیانیه‌ای گفت: «واکنش ما از امروز آغاز شد و در زمان‌ها و مکان‌هایی که انتخاب می‌کنیم ادامه خواهد یافت». ایالات متحده به دنبال درگیری در خاورمیانه یا هیچ جای دیگر در جهان نیست. اما اگر به یک آمریکایی صدمه بزنید، ما پاسخ خواهیم داد.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، جان کربی مدعی شد که قبل از حملات در عراق و سوریه به دولت عراق اطلاع داده است.

سخنگوی دولت بایدن همچنین اعلام کرد: به سه تاسیسات در عراق و چهار تاسیسات در سوریه حمله کردیم و پنتاگون در حال ارزیابی نتایج است.

کربی در عین حال مدعی شد: اما ما معتقدیم که حملات موفقیت آمیز بوده است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *