1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. رونمایی از موشک هواپایه ضدزره «شفق»…

رونمایی از موشک هواپایه ضدزره «شفق» و دوربین هواپایه‌ «یوسف» هوانیروز

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز – شنبه چهاردهم بهمن ماه – با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش از سامانه های موشکی بومی پایگاه هوایی ضد زره «آرورا» و دوربین پایگاه هوایی «یوسف» هوانیروز با طراحی و تولید متخصصان جهاد خودکفایی هوانیروز رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، سامانه موشکی هواپایه ضد زره «شفق» بومی جدید که با افزایش برد عملیاتی و بهبود هدف گیری اهداف دشمن تا شعاع 20 کیلومتری، با امکان دقت و نقطه گذاری بالا، قابلیت استفاده در راهبردهای مختلف تاکتیکی و عملیاتی را دارد. جنگ های آینده توسط دانشمندان جهاد خودکفایی هوانیروز، شرکت های دانش بنیان طراحی و تولید و به چرخه ناوگان عملیاتی هوانیروز پیوست.

از دیگر ویژگی های این سامانه موشکی داشتن قابلیت Fire & Forget (مثلاً درو) یک کلاهک ارتقا یافته و جستجوگر مادون قرمز است که این سامانه را قادر می سازد تا در صورت نصب بر روی انواع بالگردها، در تمام شرایط بد آب و هوا و در تمام ساعات شبانه روز، تاسیسات و استحکامات دشمن را در تمامی عملیات ها منهدم کند. قرار داده شود

جدیدترین دوربین سیستم پرواز در شب پایگاه هوایی هوانیروز با نام “یوسف” نیز قابلیت اجرای عملیات در شب و شرایط نامساعد جوی را دارد که توسط کارشناسان جهاد خودکفایی هوانیروز ارتش به صورت کاملا بومی تولید و به تولید انبوه رسیده است. یکی از ویژگی های بارز این دوربین بهبود قدرت و تداوم بالگردها در تمام ساعات شبانه روز است.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *