1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. استرداد کلاهبردار ۹۰ میلیاردی به کشور

استرداد کلاهبردار ۹۰ میلیاردی به کشور

استرداد کلاهبردار ۹۰ میلیاردی به کشور

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار مجید کریمی گفت: پلیس بین الملل لطفا با همکاری پلیس یکی از کشورهای همسایه، فردی به اتهام کلاهبرداری دستگیر و به کشور بازگردانده شد که تحت تعقیب مقامات قضایی کشور بود.

وی افزود: این فرد مسترد شده با جعل و استفاده از روش ها و روش های کلاهبرداری از طریق درگاه فضای مجازی و حساب شخصی خود، از بیش از 200 نفر از افراد بی بضاعت، مظلوم و از کارافتاده به مبلغ 90 میلیارد ریال کلاهبرداری کرد. ناشنوا و چندی پیش از کشور گریخت.

رئیس پلیس بین الملل لطفا وی ضمن دیدار با تعدادی از مالباختگان اظهار داشت: این متهم رئیس هیئت مدیره، مسئول فناوری و مسئول مالی شرکتی بود که با شعار دادن حداکثر سود به اعتماد، تبلیغات گسترده ای در کشور انجام می داد. قربانیان برای خرید سهام این شرکت جذب شده است.

سردار کریمی ادامه داد: قبل از استرداد این فرد 200 نفر باخت پرونده بودند که در روند رسیدگی و با شکایت شاکیان جدید این تعداد به 440 نفر و در آینده به 1500 نفر افزایش می یابد. به دلیل فرار فرد مذکور. موضوع شناسایی، دستگیری و استرداد وی در دستور کار ماموران پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

وی اظهار داشت: پلیس بین الملل با استفاده از ظرفیت های سازمان اینترپل و هماهنگی های لازم با مراجع ذیربط داخلی و خارجی، علیه وی اخطار قرمز صادر و متهم را در کشوری که در آن مخفی شده بود، ردیابی، شناسایی و در نهایت دستگیر کرد. لطفابه کشور بازگردانده و در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *