1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. هوای شهرکرد به مرز خطرناک رسید…

هوای شهرکرد به مرز خطرناک رسید / پاک‌ترین آسمان سهم ارومیه شد

هوای شهرکرد به مرز خطرناک رسید / پاک‌ترین آسمان سهم ارومیه شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اگر نگاهی به گذشته و امروز بیندازید – پنجشنبه بیست و ششم بهمن بینداز، میزان و شدت آلودگی هوا را که بر آسمان شهرهای مختلف سرایت کرده است را می توان احساس کرد، به همین دلیل خبرگزاری به گزارش میهن تجارت شاخص کیفیت هوای شهرهای مختلف را مقایسه کرده است، بنابراین بر اساس سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست سازمان حفاظت، امروز هیچ یک از شهرها در وضعیت بسیار ناسالم (بنفش) یا ناسالم (قرمز) نیستند، اما دیروز هوای شهر اهواز برای عموم در مدار قرمز ثبت شد.

با توجه به این، اندازه گیری کیفیت هوای شهرکرد امروز با شاخص 458 در وضعیت خطرناک (قهوه ای) قرار دارد. در حالی که دیروز هیچ یک از کلانشهرها وضعیت خطرناکی نداشتند و این استان با شاخص 48 پاک (سبز) بود.

در همین راستا امروز سنجش کیفیت هوا در ایستگاه های کلانشهر اصفهان با شاخص 104 و قزوین با شاخص 138 در وضعیت ناسالم (نارنجی) قرار دارد اما دیروز 25 بهمن ماه، شهرهای اصفهان، تهران، مشهد، بجنورد و اراک در جایگاه ناسالم گروه های حساس (نارنجی) قرار گرفتند.

به این ترتیب دستگاه سنجش کیفیت هوا در کلانشهرهای تبریز با شاخص 66، کرج با شاخص 77، تهران با شاخص 89، مشهد با شاخص 94، اهواز با شاخص 63، زنجان با شاخص 62، سمنان با شاخص 59، زاهدان با شاخص 68 شیراز با شاخص 53، قم با شاخص 73، خرم آباد با شاخص 51، اراک با شاخص 76 و یزد با شاخص شاخص 54 در هوای سالم (زرد).

لازم به یادآوری است که دیروز 25 بهمن ماه، شهرهای تبریز، ارومیه، کرج، ایلام، بوشهر، بیرجند، زنجان، سمنان، زاهدان، شیراز، قزوین، قم، خرم آباد، همدان و یزد هوای سالم (زرد) داشتند.

شایان ذکر است سنجش کیفیت هوای امروز در ایستگاه شهر ارومیه با شاخص چهاربوشهر با شاخص 36، بیرجند با شاخص 44، سنندج با شاخص 13، کرمان با شاخص 39، کرمانشاه با شاخص 30، رشت با شاخص 32 و همدان با شاخص 47. در وضعیت تمیز (سبز) قرار دارداما دیروز کلانشهرهای شهرکرد، سنندج، کرمان، کرمانشاه و رشت در وضعیت پاکی (سبز) قرار داشتند.

بر این اساس وضعیت کیفی هوای امروز در کلانشهرهای اردبیل، ایلام، بجنورد، یاسوج، گرگان، ساری و بندرعباس ثبت نشده است، این در حالی است که روز گذشته شهرهای اردبیل، یاسوج، گرگان، ساری و بندرعباس بدون اطلاعات ثبت شده بودند. .

در نهایت بر اساس اطلاعات موجود سامانه آنلاین کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست و مقایسه شاخص کیفیت هوا، امروز هیچ یک از کلانشهرها در وضعیت بسیار ناسالم (بنفش) یا ناسالم (قرمز) ثبت نشدند، اما یک شهر خطرناک (قهوه ای)، دو کلانشهر ناسالم (نارنجی)، 13 شهر سالم (زرد)، هشت کلانشهر پاک (سبز) و هفت شهر بدون داده ثبت شدند، به طوری که دیروز یک شهر ناسالم (قرمز)، پنج شهر ناسالم. (نارنجی)، 15 شهر سالم (زرد)، پنج کلانشهر پاک (سبز) و پنج کلانشهر بدون داده وارد شدند.

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *