1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. بازگشت آلودگی به هوای تهران، اصفهان…

بازگشت آلودگی به هوای تهران، اصفهان و مرکزی / بارش باران کشور را در بر می‌گیرد

بازگشت آلودگی به هوای تهران، اصفهان و مرکزی / بارش باران کشور را در بر می‌گیرد

صادق ضیائیان در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: امروز در اکثر نقاط کشور جو آرام و پایدار و در کلانشهرهای صنعتی تهران، اصفهان و مرکزی، جوی آرام و پایدار پیش بینی می شود. غلظت آلاینده های جوی و گرد و غبار محلی به ویژه در اوایل شب افزایش می یابد. در ارتفاعات البرز رگبار پراکنده باران و برف و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی افزود: روز جمعه به تدریج با نفوذ جریانات سرد به سواحل غربی دریای خزر، ابری، بارش باران و وزش باد در گیلان و اردبیل آغاز می شود و در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی تصریح کرد: روز شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران و برف، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود. و از بعدازظهر با ورود سامانه بارشی به سمت غرب. کشور در مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب کشور و در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، ابرناکی و براش آغاز می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: در این روز در گیلان و غرب مازندران بارندگی شدید و روز یکشنبه فعالیت این سامانه در کل کشور خواهد بود به طوری که در مناطق شرق اصفهان، جنوب سمنان، خراسان رضوی. و شمال یزد وزش باد شدید پدیده غالب است. در سایر مناطق کشور بارش باران و برف و کاهش دما پیش بینی می شود.

وی گفت: طی این روز در گیلان و غرب مازندران بارش شدید و در استان های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، غرب اصفهان و البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی بارش خواهد بود. به شکل برف

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی افزود: روز دوشنبه بارندگی در نیمه شرقی کشور است و این سامانه دیرتر از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.

ضیائیان افزود: افزایش دما تا پایان هفته در اکثر مناطق کشور پیش بینی می شود و از بعدازظهر شنبه و یکشنبه افت محسوس دما به ویژه در نواحی شمالی محسوس خواهد بود. همچنین مرکز و شرق خلیج فارس امروز مواج خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت فعلی آسمان اصفهان صاف، گاهی کمی ابری، گاهی وزش باد ملایم با حداکثر 18 و حداقل 2 درجه سانتیگراد است و در روز جمعه آسمان به تدریج صاف می شود. از بعدازظهر ابری و گاهی با وزش باد ملایم حداکثر 20 و حداقل 3 درجه. درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *