1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. ادعای دولت انگلیس: ایران، روسیه و…

ادعای دولت انگلیس: ایران، روسیه و چین درپی تضعیف سلطنت در بریتانیا هستند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: دولت انگلیس مدعی است «تئوری های توطئه» که پس از تشخیص سرطان همسر ولیعهد انگلیس ایجاد شده است، توسط کشورهای خارجی مطرح شده است.

دولت بریتانیا نگران است که اپوزیسیون بریتانیا عمدا اطلاعات نادرست درباره کیت میدلتون، همسر ولیعهد بریتانیا را تبلیغ کند تا کشور را “بی ثبات” کند.

غیبت کیت در انظار عمومی پس از عمل جراحی “برنامه ریزی شده” در ژانویه به منبع شایعات، تئوری های توطئه و گمانه زنی در رسانه های بریتانیا تبدیل شد تا اینکه این حدس و گمان رنگ واقعیت به خود گرفت و کیت در یک پیام ویدئویی فاش کرد که به نوعی از این بیماری رنج می برد. سرطان.

پیش از اعلام این خبر و همزمان با انتشار شایعاتی درباره سلامت کیت، چند رسانه خبری مهم جهان این عکس را که توسط عروس بزرگ خانواده سلطنتی بریتانیا به همراه فرزندانش در تاریخ انتشار یافته بود، تکذیب کردند. به مناسبت “روز مادر” در بریتانیا، به دلیل “دستکاری تصویر”. آنها آن را از سرویس های خبری خود حذف کردند و او در نهایت بابت این جنجال عذرخواهی کرد.

پیتر هانت، مفسر خانواده سلطنتی بریتانیا، گفت: “چنین چیزی برای خانواده سلطنتی آسیب زا است. آنها می دانستند که انتشار هر تصویری از کیت، شور و شوق مخاطبان را برمی انگیزد.” چالش بعدی این است که مردم زیر سوال ببرند. آیا اخبار بعدی که قرار است در مورد سلامتی کیت منتشر کنند معتبر است یا خیر.”

انتشار اخباری مبنی بر سرطان کیت در پی اعلام این خبر بود که «چارلز سوم» پادشاه انگلیس نیز به سرطان مبتلا شده است. رسانه های محلی می گویند که پادشاه و ملکه آینده بریتانیا هر دو بیمار شده اند و ضربه سنگینی به خانواده سلطنتی وارد کرده اند. حالا روزنامه تلگراف گزارش داده است که مقامات دولت انگلیس نگران هستند که کشورهای مخالف انگلیس از جمله ایران، روسیه و چین در ادامه انتشار تئوری های توطئه درباره سلامت کیت دست داشته باشند. یک مقام ناشناس دولت بریتانیا به تلگراف گفت: «بخشی از شیوه کار کشورهای متخاصم بی‌ثبات کردن اوضاع است، خواه مشروعیت میهن تجارتات ما را تضعیف کند یا سایر نهادها».

الیور داودن، معاون نخست وزیر بریتانیا، تنها چند ماه قبل از میهن تجارتات سراسری در سخنرانی خود در پارلمان بریتانیا مدعی مداخله چین در دموکراسی بریتانیا شد.

مقامات لندن می گویند که در حال آماده سازی تحریم های جدید علیه چینی هایی هستند که با حمایت پکن در مداخله در فرآیندهای دموکراتیک بریتانیا دست دارند. از جمله حمله سایبری که به اطلاعات شخصی میلیون ها رای دهنده دسترسی پیدا کرد.

روز جمعه، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، ترول های رسانه های اجتماعی را که کیت را پس از ناپدید شدن از دید عموم هدف قرار دادند، محکوم کرد.

هفته گذشته انگلیسی ها کانال های تلگرامی تحت حمایت دولت روسیه را به انتشار شایعه در مورد مرگ چارلز سوم متهم کردند و سفارت انگلیس در اوکراین مجبور به تکذیب این شایعات شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *