1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. واگذاری ۲۷ هزار میلیارد تومان از…

واگذاری ۲۷ هزار میلیارد تومان از سهام پالایشگاه شازند به تأمین‌ اجتماعی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی، میرهاشم موسوی با قدردانی از رویکرد حمایتی و واقع بینانه دولت سیزدهم در رابطه با پرداخت مطالبات این سازمان گفت: رویکرد و عملکرد دولت سیزدهم مردم در زمینه پرداخت مطالبات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در بین تمام دولت ها بی نظیر بوده است به طوری که در سال های 1400 و 1401 حدود 170 هزار میلیارد تومان از مطالبات این سازمان در شکل سهام شرکت های سودآور با شرایط مالی مناسب.

وی افزود: در بودجه سال 1402 پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی نیز پیش بینی شده بود که با تعامل با سازمان خصوصی سازی در هفته های پایانی سال 1402، 25 هزار میلیارد تومان در قالب واگذاری 17 درصد انجام شد. از سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و 27 هزار میلیارد تومان دیگر بخشی از باقی مانده سهام دولت در پالایشگاه شازند پرداخت شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سهامی که در دولت سیزدهم در ازای مطالبات سازمان تامین اجتماعی بر خلاف رویه دولت های گذشته به این سازمان واگذار شد، سهام کیفی و ارزشمندی بود که شامل سهام می شود. سودآور بورس اوراق بهادار شرکت کشتیرانی سی. آ. وی همچنین به پالایشگاه شازند اشاره کرد.

وی با اشاره به پیش بینی بودجه سال 1403 در خصوص پرداخت 130 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی، ابراز امیدواری کرد با حمایت دولت و مجلس در زمینه پرداخت مطالبات انباشته این سازمان در سال جاری سرمایه گذاری های گزینشی در مسیر آینده سازی سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر خواهد بود. بودن

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *