ادعای دفتر نتانیاهو درباره پاسخ منفی حماس به پیشنهاد میانجی‌گران

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: دفتر بنیامین نتانیاهو با بی توجهی به اختلالات رژیم صهیونیستی در روند توافق تبادل اسرا، مدعی شد: حماس به طرح های ارائه شده از سوی میانجی ها پاسخ منفی داده است.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز با اشاره به پاسخ جمهوری اسلامی ایران و اصابت موشک به اهداف در سرزمین های اشغالی، مدعی شد: ایران در تلاش است تا میدان ها را متحد کند و گسترده ایجاد کند. تنش در منطقه».

این دفتر در ادامه ادعاهای خود گفت: یحیی سنور رهبر جنبش حماس در غزه نمی خواهد به هیچ توافقی دست یابد.

دفتر نخست وزیری اشغالگر در حالی که هنوز در شوک حملات ایران به اراضی اشغالی بود، مدعی شد «به تلاش خود برای تحقق اهداف جنگ علیه حماس و بازگرداندن 133 اسیر صهیونیست از غزه در اسرع وقت ادامه خواهد داد».

در همین حال جنبش حماس تاکید کرد که پاسخ خود را به پیشنهادی که یک هفته پیش دریافت کرده بود به میانجی‌گران داده است.

حماس افزود: این پیشنهاد شامل تعهد به درخواست آتش بس دائمی، خروج کامل از نوار غزه، بازگشت آوارگان و افزایش جریان کمک ها و آغاز بازسازی است.

منابع برجسته فلسطینی به المیادین تأیید کردند که جنبش حماس پاسخ خود را به پیشنهاد میانجی‌گرانی که حدود یک هفته پیش دریافت کرده بود، ارائه کرد.

این منابع خاطرنشان کردند که این پاسخ شامل موضوعات بحث برانگیز است.

این منابع گزارش دادند که اصلاحاتی در مورد مرحله اول این پیشنهاد انجام شده است که شامل عناوین خروج نیروهای اشغالگر، بازگشت آوارگان، کمک‌های بشردوستانه و تعداد اسرا و همچنین اصلاحاتی در مورد مرحله دوم این پیشنهاد است. در خصوص درخواست جنبش حماس در چارچوب متنی روشن و مرتبط با آتش بس صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *