هند در واکنش به عملیات نظامی ایران: همه طرف‌ها به مذاکرات دیپلماتیک بازگردند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایسنا: وزارت امور خارجه هند در واکنش به واکنش نظامی ایران به حمله اسرائیل به سفارت ایران در دمشق، خواستار خویشتن داری و پرهیز از تشدید تنش ها در منطقه شد.

وزارت امور خارجه هند با انتشار بیانیه ای به واکنش نظامی شب گذشته ایران به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت تهران در دمشق واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه هند با ابراز نگرانی از تهدیدات صلح و امنیت در منطقه، اعلام کرد که هند خواستار کاهش تنش فوری است و از همه طرف‌ها می‌خواهد خویشتن‌داری، پرهیز از خشونت و بازگشت به مذاکرات دیپلماتیک را به کار گیرند.

وزارت امور خارجه هند افزود: ما به شدت نگران تشدید خصومت ها بین اسرائیل و ایران هستیم که صلح و امنیت منطقه را به خطر می اندازد. ما خواستار تنش زدایی، خویشتن داری، عدم خشونت و بازگشت به مسیر دیپلماسی هستیم.

این وزارتخانه همچنین تصریح کرد: ما از نزدیک این وضعیت در حال تحول را رصد می کنیم. سفارت های ما در منطقه در تماس نزدیک با جامعه هندی هستند. حفظ امنیت و ثبات در منطقه حیاتی است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه اعلام کرد در پاسخ به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، اهدافی را در سرزمین های اشغالی هدف قرار داده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به پاسخ نظامی ایران بیانیه ای صادر کرد و گفت: اگرچه به دنبال تشدید تنش (با ایران) نیستیم، به حمایت از دفاع اسرائیل ادامه می دهیم و همانطور که رئیس جمهور اعلام کرده است، از پرسنل آمریکایی دفاع می کنیم. ” ما خواهیم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *