خودروهای ارزان تسلا روانه بازار می‌شود

خودروهای ارزان تسلا روانه بازار می‌شود

به گزارش ایسنا، این خودروساز برقی قصد دارد تا قبل از نیمه دوم سال 2025 تولید خودروهای ارزان تری را آغاز کند و این زمانی است که از قبل متعهد شده بود تولید آنها را آغاز کند. تسلا، به رهبری ایلان ماسک، با کاهش تقاضا برای خودروهای الکتریکی، با فروش راکد مقابله کرده است.

تسلا انتظارات رشد کوتاه‌مدت خود را تعدیل کرد و گفت ممکن است تحویل‌ها نسبت به سال گذشته کمتر باشد. در بیانیه این بیانیه آمده است: نرخ رشد حجم خودرو ما در سال 2024 ممکن است به طور قابل توجهی کمتر از نرخ رشدی باشد که در سال 2023 به دست آمده است زیرا گروه ما بر روی نسل بعدی خودرو و سایر محصولات عرضه می‌شود.

استراتژی تولید کننده خودروهای برقی برای اکثر سال 2024 مشخص نیست. سال گذشته این شرکت در تلاش برای افزایش حجم فروش، قیمت ها را کاهش داد و تنها تقاضا برای خودروهای خود کاهش یافت.

تصمیم ناگهانی ماسک در مورد رباتاکسی اختصاصی بر مشکلات تسلا افزوده است. سرمایه گذاران انتظار داشتند که این شرکت به جای آن بر روی یک مدل جدید 25000 دلاری تمرکز کند که ماسک قول داده بود تا قبل از پایان سال آینده تولید شود.

این خودروساز همچنان برترین سازنده خودروهای الکتریکی در بازار ایالات متحده است، اما سود آن برای چندین فصل تحت فشار بوده است. حاشیه سود ناخالص تسلا در سه ماهه اول 16.4 درصد بود که کمتر از 17.6 درصد مورد انتظار وال استریت بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تسلا در اوایل ماه جاری بزرگترین دور اخراج خود را آغاز کرد و بیش از 10 درصد از مشاغل خود را کاهش داد، اگرچه بلومبرگ گزارش داد که این شرکت ممکن است در نهایت حدود 20 درصد از نیروی کار خود را اخراج کند. .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *