دلیل حساسیت دولت روی کولرهای گازی چیست؟!به نظر می رسد حساسیت به موضوع کولرهای گازی به دلیل مصرف برق این محصولات باشد، اما یک محاسبه تقریبی نشان می دهد در حالی که مصرف 20 میلیون کولر آبی کشور در فصل گرم سال 10 هزار مگاوات برق است. انرژی، مصرف 20000 را نشان می دهد در فصول گرم سال 10 میلیون مگاوات کولر در کشور داریم.به گزارش به گزارش میهن تجارت، مهدی بستانچی، رئیس انجمن سازندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران در یادداشتی نوشت: این تناقض را می توان در چند حوزه اساسی تحلیل کرد: اول اینکه اگر کولر گازی بار سنگینی در زمینه مصرف انرژی محسوب شود، که البته قطعا اینطور است، اما باید دید چرا این نوع تجهیزات همچنان در سطح شهرها و رسانه های ملی تبلیغات گسترده ای دارد؟

و ثانیاً چرا موضوع بسیار مهمتر و زیانبارتر برای صنعت و اقتصاد کشور یعنی قاچاق در این حوزه است، چرا نادیده گرفته می شود و چرا برنامه ریزی درست، روشن و معقولی برای تولید و تامین نیازهای داخلی وجود ندارد. و برای جلوگیری از قاچاق این محصول؟ تایید کنید

به گفته مسئولان سازمان های مرتبط، کولر گازی جنرال و سایر انواع کولر گازی در صدر قاچاق لوازم خانگی در ایران قرار دارد و تنها در سال های 1394 و 1395 حدود 450 میلیون دلار کولر گازی به کشور قاچاق شده است. .

برآوردها نشان می دهد که تقاضای بازار کشور سالانه حدود 700 هزار دستگاه است که تقریباً 400 هزار دستگاه آن تولید داخل و حدود 300 هزار دستگاه کولر گازی به صورت قاچاق وارد کشور می شود.

به این ترتیب انتظار می رود در مبادی ورودی تلاش بیشتری برای کنترل قاچاق کولرگازی که گاه با برندهای نامرغوب و در کشورهای پایه دار است قبل از هر اقدامی از جمله «یک سقف و دو» بیشتر و بیشتر شود. air» اقداماتی مانند ممنوعیت تبلیغات کولر گازی. آنها بسیار ضعیف ساخته شده اند. زیرا این محصولات از نظر مصرف انرژی از تکنولوژی امروزی بی بهره اند.
منبع:

آکنگار


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *