مراتع مصاف و تجره خوانسار طعمه حریق شد

سقوط ۱۰ اصله درخت در اصفهان بر اثر تندباد

منصور شه فروش در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت اظهار کرد: ساعت 10:30 صبح امروز (سه شنبه 14 تیرماه) در بخشی از مراتع روبروی شهرستان خوانسار آتش سوزی و پس از یک ساعت و نیم تلاش توسط عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری همیاران طبیعت و تیم های محلی. آتش مهار شد.

وی افزود: بر اثر این حادثه دو هکتار از پوشش گیاهی و علوفه در آتش سوخت و خسارت دید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: امروز ساعت 11:30 صبح نیز در 5 هزار متری مراتع منطقه شما آن را بکشید شهرستان خوانسار واقع در شمال شرق خوانسار شاهد آتش سوزی بود که پس از ساعتی تلاش نیروهای امدادی و یگان حفاظت منابع طبیعی و همیاران طبیعت مهار شد.

این فروشنده شیشه ادامه داد: علت حادثه بی احتیاطی گردشگران در افروختن آتش در مرتع ارزیابی شد.

وی تصریح کرد: 95 درصد حوادث آتش سوزی در عرصه های طبیعی ناشی از عوامل انسانی و بی احتیاطی است و استقرار الگوی گرم تابستان و وزش بادهای گرم در توسعه و گسترش آتش در مراتع موثر است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: به منظور پیشگیری از آتش سوزی در پوشش گیاهی و مراتع ناشی از خطاهای انسانی، تاکید می شود گردشگران، مسافران، مرتع داران و ساکنان مجاور منابع طبیعی از روشن کردن آتش در مراتع، حاشیه جاده ها خودداری کنند. و پوشش گیاهی ته سیگار، کبریت، اشیاء صیقلی، بطری و قوطی آب معدنی را در مراتع و کنار جاده رها نکنید.

منبع : به گزارش میهن تجارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *