1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. یکی از فرماندهان ارشد حزب الله…

یکی از فرماندهان ارشد حزب الله در حمله هوایی اسرائیل به جنوب لبنان به شهادت رسید / رسانه‌های عبری: «وسام الطویل» مسئول حمله روز شنبه به پایگاه نیروی هوایی مرون اسرائیل بوده

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورونیوز: سه منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز گفتند که یکی از فرماندهان ارشد «نیروی رضوان» وابسته به حزب الله در نتیجه حمله روز دوشنبه اسرائیل به جنوب لبنان به شهادت رسید.

منابع امنیتی وی وی را به عنوان “واسم ال تایل” لقب “جاواد” و معاون فرمانده یکی از واحدهای رضان رنجرز معرفی کردند.

آنها گفتند که او و یک سرباز دیگر حزب الله در یک حمله هوایی در اتومبیل خود در نزدیکی روستای ماژدال سلام در لبنان به شهادت رسیدند.

یکی از منابع امنیتی به رویترز گفت: “این یک حمله بسیار دردناک بود.”

منبع دوم نیز در این رابطه افزود: “اکنون همه چیز شعله ور خواهد شد.”

به گفته رسانه های لبنان ، وی تنها چند هفته پیش به عنوان فرمانده میدانی حزب الله منصوب شد. تنها شش روز پس از ترور فرمانده ارشد حماس در بیروت.

بر اساس گزارش رسانه های عبری، وسام الطویل مسئول حمله روز شنبه به پایگاه نیروی هوایی مرون اسرائیل بود که به آن خسارت وارد کرد.

این دومین ترور بزرگ در لبنان در کمتر از یک هفته پس از شهادت صالح العاروری، یکی از مقامات ارشد حماس، در حمله سه شنبه گذشته در بیروت است.

اسرائیل به طور رسمی ادعا نمی کند این حملات ، اما اعتقاد بر این است که هر دو عمل توسط اسرائیل انجام شده است.

این حمله در حالی صورت می‌گیرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا اواخر روز دوشنبه در تلاش برای آرام کردن تنش‌های فزاینده و تهدید جنگ گسترده‌تر در خاورمیانه وارد اسرائیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *