1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. در حادثه تروریستی کرمان مشکل کمبود…

در حادثه تروریستی کرمان مشکل کمبود خون نداشتیم / تامین کامل نیازهای خونی کشور

در حادثه تروریستی کرمان مشکل کمبود خون نداشتیم / تامین کامل نیازهای خونی کشور

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان انتقال خون، مصطفی جمالی امروز – دوشنبه 27 آذرماه – در حاشیه بازدید از ادارات مختلف اداره کل انتقال خون خراسان جنوبی، گفت: سازمان انتقال خون سالانه دو میلیون و 700 هزار مراجعه کننده دارد و به غیر از تعداد مراجعه کنندگان، دو میلیون و 220 هزار نفر نیز خون اهدا کردند.

وی افزود: ذخایر خون و فرآورده های آن را از میانگین چهار روز گذشته به هشت روز رساندیم و به عنوان مثال در حادثه تروریستی کرمان مشکلی برای تامین خون نداشتیم چرا که خون استان. ذخایر کافی بود، هرچند ذخایر خونی O منفی از استان های دیگر به کرمان ارسال شد. و هیچ بیماری به دلیل نداشتن گروه خونی آسیب ندید.

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: غربالگری ضد هوا و تعیین زیر گروه های خونی یکی از اقدامات جدید در انتقال خون در کشور است که سلامت خون و فرآورده های آن و همچنین کیسه های خون را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. فیلتر کنید عوارض آن کمتر است.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در سازمان انتقال خون تصریح کرد: با این وجود از نظر کیفی و کمی شرایط خوبی برای انتقال خون در خراسان جنوبی وجود دارد که از نظر اعتبارات جاری و عمرانی مشکلات جدی در انتقال خون در استان ایجاد شده است. استان است، اما با تلاش مضاعف این مشکلات مدیریت شده است.

جمالی با اشاره به اینکه مردم و اهداکنندگان مهمترین رکن انتقال خون هستند، گفت: باید زیرساخت های لازم برای تامین نیازهای اهداکنندگان فراهم شود، خراسان جنوبی اتوماسیون جدید فراهم شده و وابستگی به آن وجود ندارد. خراسان رضوی و همچنین تجهیزات جدید انتقال خون. خون استان تامین شده و نوسازی برخی تجهیزات فرسوده نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه رفع کمبود پزشک یا نیروی متخصص نیاز به مجوز اشتغال دارد که پیگیری شده و 15 مجوز به خراسان جنوبی داده ایم، گفت: از طریق نیروهای پروژه بخشی از نیاز، ارتقاء و توسعه مراکز انتقال خون در شهرستان ها قابیل و فردوس نیز برای ارائه خدمات در زمینه فرآورده های خونی در حال پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *