کاهش 51 درصدی ضررهای هک در سال 2023

51 ٪ کاهش در تلفات هک Cryptocurrency در سال 2023

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


کاهش تعداد حوادث امنیتی در بازار ارزهای دیجیتال، در حالی که تعداد کل ضررها همچنان قابل توجه است.به گزارش به گزارش میهن تجارت، داده های جدید شرکت امنیت بلاک چین CertiK نشان داد که با وجود بازار نزولی گسترده، ضررهای هک ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این گزارش که با عنوان Hack3d: The Web3 Security Report 2023 منتشر شد، نشان داد که خسارات ناشی از حوادث امنیتی از 1.8 میلیارد دلار فراتر رفته است که 51 درصد نسبت به ضرر 3.7 میلیارد دلاری سال 2022 کاهش داشته است.

این گزارش این کاهش را در تعداد هک ها به چندین عامل نسبت داده است. از جمله رشد سکوهای امنیتی و سایر اقدامات پیشگیرانه اتخاذ شده توسط صنعت رمزنگاری. علاوه بر این ، رکود بازار منجر به پایین آمدن ارزش گذاری و کاهش انگیزه ها برای هکرها برای هدف قرار دادن پروژه های رمزنگاری شده است.

علیرغم روند مثبت بازار ، بنیانگذار Certik Ronghui Gu هشدار داد که ضررها هنوز هم قابل توجه است. وی همچنین بر اهمیت تلاش های امنیتی در فضای بازار تأکید کرد. وی ابراز امیدواری کرد که این کاهش در سال 2024 ادامه یابد و همچنین خاطرنشان کرد که کاهش مستمر زیان نشان می دهد که صنعت وب 3 از اشتباهات امنیتی خود درس گرفته است.

مناطقی که نیاز به توسعه و بهبود دارند

این گزارش همچنین مناطقی را شناسایی کرد که نیاز به بهبود بیشتر امنیتی دارند. قابلیت همکاری بین زنجیره ای به عنوان یک ضعف قابل توجه در این گزارش ظاهر شد. ضرر و زیان ناشی از یک رخنه امنیتی که چندین بلاک چین را تحت تأثیر قرار داده است، نزدیک به 800 میلیون دلار بوده است.

با وجود این چالش ها ، گزارش Certik تصویری مثبت از وضعیت امنیت Web3 را نشان می دهد. کاهش تلفات هک و اتخاذ تدابیر امنیتی پیشگیرانه نشان می دهد که صنعت در برابر حملات مقاوم تر شده است. با بهبود بازار، حفظ این تلاش ها برای محافظت از ارزش رو به رشد اکوسیستم ارزهای دیجیتال ضروری است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *