1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. روزنامه شرق مجرم شناخته شد

روزنامه شرق مجرم شناخته شد

روزنامه شرق مجرم شناخته شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، اکبر نصراللهی اظهار کرد: اتهامات مهدی رحمانیان مبنی بر «انتشار اطلاعات نادرست» موضوع شکایت سازمان سنجش آموزش کشور با عنوان «همه از کنکور تعجب کرده اند» در تاریخ 10 اسفند 1401 است.

وی افزود: وکیل شاکی گفت: روزنامه شرق بدون مستند نوشت که سوالات آزمون سه روز قبل از کنکور منتشر شده است که صحت ندارد و دلیلی ندارد و این ادعای غیرواقعی و غیرمستند باعث نگرانی و نگرانی عمومی داوطلبان متقاضی پذیرش شده است. به دانشگاه. وی همچنین گفت: کلاهبرداری در خصوص کنکور و فروش سوالات و نامه های جعلی با «اگر سوالات “برو” دو موضوع مجزا هستند.

نصراللهی افزود: مدیرمسئول روزنامه شرق در دفاع از خود اتهامات وارده را نپذیرفت و آن را عجیب دانست.

وی افزود: مستشار دادگاه از روش مسئول روزنامه شرق درخواست مدارک کرد اگر رحمانیان وقتی سه روز مانده به امتحان سؤالات مطرح شد، گفت: یکی از افرادی که در حال حاضر مشغول به تحصیل است به خبرنگار «شرق» گفت: لازم نیست منبعم را بگویم. اگر دهم.”

سخنگوی هیأت منصفه دادگاه های سیاسی و مطبوعاتی گفت: رأی دادگاه رسیدگی به شکایت سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص پرونده اتهامی مدیر مسئول روزنامه شرق که به ریاست قاضی مصطفی باقری در سال 1396 برگزار شد. شعبه اول دادگاه کیفری یک متعاقبا صادر می شود.

مدیر مسئول پایگاه تحلیل سینمای مثبت مشمول تخفیف شناخته شد

نصراللهی درباره پرونده دیگری که امروز در هیات منصفه دادگاه های سیاسی و مطبوعاتی بررسی شد، گفت: اعضای هیات منصفه در جلسه امروز مدیر پایگاه تحلیلی سینمای مثبت را مقصر دانستند اما او را مستحق تخفیف دانستند.

وی ادامه داد: اتهام رضا استادی دادن مدیر مسئول تحلیل سینمای مثبت، «نشر اکاذیب» و «تشویش اذهان عمومی» موضوع شکایت است. سید مهدی جوادی مدیرعامل وقت بنیاد سینمایی فارابی بود.

نصراللهی افزود: به گفته شاکی، متهم با درج مواردی از قبیل «خانه مجردی یکی از مدیران فرهنگی اگر رفته» و همچنین چاپ تصویر شاکی در زیر تصاویر دلار با عنوان «آقای. چهل هزار دلار یا استعفا بده دادن یا عذرخواهی کنید، علت آزار و اذیت کرامت و توهین و تهمت را برای او فراهم کرده است.

سخنگوی هیأت منصفه دادگاه های سیاسی و مطبوعاتی افزود: پس از پذیرش شکایت شاکی در شعبه سی و نهم دیوان عالی کشور، پرونده مجدداً در شعبه اول دادگاه های کیفری تهران تشکیل شد و برخلاف گذشته که شاکی بوده است. حضور نداشت، این بار اعضای هیئت منصفه اظهارات شاکی را شنیدند و اکثریت آرا متهم را مقصر اما مستحق تخفیف دانستند.

نصراللهی گفت: رای دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیر تحلیل سینما مثبت که به ریاست قاضی مصطفی باقری در شعبه اول دادگاه کیفری یک برگزار شد متعاقبا صادر می شود.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، بر اساس اصل 24 قانون اساسی، جرم مطبوعات انتشار مطالبی است که خلاف موازین اسلام یا حقوق عمومی از طریق مطبوعات باشد که جزئیات و مصادیق آن را قانون معین می کند.

بر اساس ماده 34 قانون اصلاح قانون مطبوعات مصوب 1379، رسیدگی به جرایم مطبوعاتی طبق قوانین مربوط به صلاحیت ذاتی در دادگاه های عمومی یا انقلاب یا سایر مراجع قضایی است که در هر حال باید علنی و با حضور هیئت منصفه باشد. .

در تبصره ماده 4 قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب مصوب 1380 آمده است که رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی در دادگاه کیفری استان که به موجب ماده 20 قانون فوق الذکر به جرائمی که مربوط می شود رسیدگی می شود. مجازات قانونی قصاص یا قصاص نفس یا اعدام یا رژیم یا مصادره یا حبس ابد و رسیدگی به جرایم مطبوعاتی و سیاسی ابتدا در دادگاه تجدیدنظر استان انجام می شود و در این صورت دادگاه مذکور دادگاه کیفری استان نامیده می شود.

دادگاه کیفری استان برای رسیدگی به جرایم مطبوعاتی و سیاسی با حضور هیئت منصفه تشکیل می شود و این دادگاه هم اکنون صلاحیت رسیدگی به جرایم مطبوعاتی را نیز دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *