1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. دشمنان بدانند که فاجعه‌آفرینی پاسخ سختی…

دشمنان بدانند که فاجعه‌آفرینی پاسخ سختی را به دنبال خواهد داشت

دشمنان بدانند که فاجعه‌آفرینی پاسخ سختی را به دنبال خواهد داشت

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدا با خانواده معظم شهدا و مردم کرمان تسلیت گفت: نیروی انتظامی. و نیروهای اطلاعاتی امنیتی با وسایل و تجهیزاتی که در اختیار دارند مطالعات امنیتی و اطلاعاتی خود را انجام دهند تا هرگز شاهد چنین حوادثی نباشیم و یا به حداقل ممکن برسد، البته دستگاه های انتظامی و امنیتی از تمام توان خود استفاده کرده اند. قدرت تامین امنیت زائران در چهارمین سالگرد حاج قاسم و در خصوص پیگیری این حادثه اطلاعات زیادی به دست آمده و این بررسی های امنیتی و انتظامی پس از تکمیل نهایی به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی خطاب به ضابطان دادگستری عمومی و ویژه افزود: لازم است در اسرع وقت تحقیقات فنی برای پرونده این حادثه آماده و تکمیل و به دستگاه قضایی ارسال شود و مقامات قضایی استان نیز موظفند نسبت به پیگیری موضوع اقدام کنند. به صورت منصفانه به پرونده فوق رسیدگی کنید. اطلاعات و امنیت این است که در همه جای نظام جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت مردم برای این نوع مراسم بیشتر رعایت کنند.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند جنایتکاران طاقت شور و شوق زائران سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی را نداشتند، چه دستگاه های آلوده به خون بیگناهان و چه مغزهای فاسدی که آنها را به بیراهه کشاند که از این پس. آنها باید عادلانه مجازات شوند. و سرکوب خواهد شد، بنابراین دشمنان بدانند که ایجاد فاجعه پاسخ سختی را به دنبال خواهد داشت و قطعاً از تمام دستگاه های امنیتی و انتظامی خود برای کشاندن جنایتکاران و مجرمان، دستگاه قضایی استان کرمان و دستگاه قضایی استفاده خواهند کرد. کشور آماده رسیدگی سریع به پرونده تروریستی کرمان است.

حادثه تروریستی کرمان حادثه ای بسیار تلخ و بسیار مرگبار بود

وی ادامه داد: حادثه تروریستی کرمان حادثه بسیار تلخ و بسیار مرگباری بود که در طول 44 سال پیروزی انقلاب اسلامی شاهد آن نبوده ایم. شاهچراغ شیراز یا حرم مطهر علی بن موسی الرضا یکی از این حوادث بود، اما ویژگی خاص این حادثه رحلت گلزار شهدای کرمان در روز ولادت حضرت صدیقه طاهره (س) بود.س) در این حادثه بیش از 90 نفر از مردم بی گناه شهید و بیش از 200 نفر مجروح شدند که از میان افرادی که شربت شهادت را نوشیده اند کودکان یک ساله و دو ساله و اکثر شهدای این حادثه بودند. زن بودند

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: حادثه اخیر برای مردم کرمان، برای مردم ایران و برای آزادی خواهان جهان درد ناگواری بود، البته شهدایی که شربت شهادت را نوشیدند. در این روز و به دست شرورترین افراد در جایگاه بسیار بالایی در بهشت ​​قرار گرفتند، اما برای خانواده هایشان سخت و دشوار است، باید هر چه زودتر پرونده حادثه تروریستی کرمان آماده شود تا جنایتکارانی که به نحوی که در این حادثه تروریستی دخیل بوده اند به سزای اعمال خود خواهند رسید.

وی گفت: خانواده معظم شهدا و مردم شریف کرمان و ایران، خانواده شما مفتخر به شهادتی شدند که در طول تاریخ انقلاب شاهد آن نبوده ایم، از آن فرزند خردسال، زنان شهیدی که جان باختند. محبت حضرت فاطمه(س)».س) رفتند و گلگون شدند، این افتخار بزرگی است که باید حفظ شود، مخصوصاً برای بزرگانی که چندین نفر از اعضای خانواده خود را از دست دادند، همچنین برخی از خانواده های شهدا درخواست دیدار با مقام معظم رهبری را داشتند و این موضوع را به دفتر ایشان رساندند. قطع می کنیم و با رهبری ملاقاتی ترتیب می دهم.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: چند روز قبل از این حادثه جمعی از استان های کرمان و خوزستان به دیدار مقام معظم رهبری رفتند. نکاتی که مقام معظم رهبری به مردم کرمان فرمودند قابل توجه است. وی با بیان اینکه اگر بخواهیم در چند جمله بخواهیم مردم کرمان را توصیف کنیم، اولا هویت فرهنگی عمیق کرمان است، ثانیاً نخبه گرایی کرمان، نجابت اخلاقی، ایمان صادقانه و پیشگامی مردم کرمان در پیوستن به اسلام است. و جنبش انقلابی اینها سخنانی بود که مقام معظم رهبری در تمجید از مردم این استان بیان کردند.

حاج قاسم سلیمانی مکتب امیرالمومنین را احیا کرد

وی افزود: مردم کرمان این مایه افتخار و سربلندی شماست که از این سرزمین سربازی ولایتمدار است که رهبری جهان را بر عهده دارد. تکان دادن بابا قیام کرد حاج قاسم سلیمانی هم جانش و هم شهادتش و هم مردمی که در مکتبش درس می خوانند. زائرانش آنها برای دشمن خطرناک هستند و دشمن به دنبال خاموش کردن این خط و این مکتب است و دشمن داعش را برای حمله و نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد و هدف نهایی آن حمله به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود. جمهوری اسلامی ایران. از سوریه شروع کردند و به عراق آمدند، به 40 کیلومتری مرزهای ایران رسیدند اما حاج قاسم سلیمانی با درایت و شجاعت خود داعش را نابود کرد. بست، آدم بود و شهید شد، اما مکتب و راهش و پیامش برای همه درس است، آنچه حاج قاسم را حاج قاسم کرد رفتار زاهدانه او بود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: تک تک ما ایرانیان قدردان حاج قاسم سلیمانی هستیم که اگر تلاش و کوشش ایشان نبود امروز گرفتار همان بلایی بودیم که بر سر مردم عراق آوردند. .آ)مدرسه امام حسینآ)تربیت شده در مکتب امام خمینی (ره) و تحت رهبری مقام معظم رهبری در مقابل دشمن و در مقابل استکبار و نقشه های صهیونیست ها ایستادگی می کنند.

وی افزود: بمباران در حرم مطهر شاهچراغ شیراز دو پرونده داشت که یکی به نتیجه رسید و در پرونده دیگر حکم دادگاه قطعی شد و در آینده نزدیک حکم مجرمان حادثه شیراز اجرا می شود.

رئیس دیوان عالی کشور تاکید کرد: تفاوت حق و باطل در طول تاریخ دیده شده و در قرآن کریم ثبت شده است. این تقابل از زمان خلقت حضرت آدم تا زمان نزول قرآن نیز ذکر شده است. قسمت هایی را هم به عنوان درس برای همه بیان کرد. انسان ها باید نمونه باشند، مثلاً رویارویی هابیل و قابیل، حضرت ابراهیم (ع) در رویارویی با نمرودیان، موسی بن عمران در رویارویی با فرعونیان، عیسی بن مریم در رویارویی با یهودیان، رسول گرامی اسلام (ص)پ) امیرالمومنین علی علیه السلام در رویارویی با مشرکان و منافقانآ) در مقابل ناکسان و سرکش و فسقان، امام مجتبی (آ) حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مخالفت با بیعت کنندگانآ) در تقابل با یزید و یزیدیان.

وی تصریح کرد: همین طور اگر تاریخ اسلام را تا امروز ورق بزنید، این مخالفت همیشه وجود داشته است، یعنی زمانی که پیامبران بزرگ از سوی خداوند متعال مأمور هدایت بشر و دعوت به صراط مستقیم الهی شدند. ، منافقین در مقابل این هدایت الهی ایستادند. رویارویی ادامه دارد و ادامه خواهد داشت، به ویژه زمانی که انقلاب اسلامی ایران توسط امام خمینی (ره) پایه گذاری شد، شاهد بودیم که دنیای استکبار با تمام قوا به مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت و از راه های مختلف به دنبال آن بود. آنها قرار بود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را شکست دهند، در سال های 57، 58 و 59 گروهی را که بعدها به منافقین معروف شدند، فرستادند و جنایت کردند، همان جنایاتی که امروز داعش از آن استفاده می کند، در خیابان های تهران و برخی از منافقین در شهرهای بزرگ مرتکب جنایاتی چون سر بریدن، سوزاندن و پوست اندازی شدند و فقط به دلیل اینکه مردم پیرو نظام جمهوری اسلامی بودند، دشمن آنها را به کودتا کشاند و نظم کشور را بر هم زد، اما موفق نشد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: دشمنان شیطان و رهبر خود صدام را به میدان فرستادند، از صدام حمایت کردند و از صدام حمایت کردند و هشت سال هر کاری از دستشان بر می آمد انجام دادند اما موفق نشدند و در آخر دیدید صدام به چه سرنوشتی دچار شد با شجاعت مردم ایران جنگ هشت ساله را به نفع مردم خاتمه داد اما توطئه دشمن تمام نشد و با انواع دشمنی در اتاق فکر خود درس خواندند. ; از جنگ نظامی و سایبری گرفته تا تهاجم فرهنگی و استفاده از فضای مجازی دست به هر کاری زدند، اما هرگز موفق نشدند.

وی افزود: وقتی صفحات طلایی تاریخ 44 ساله انقلاب اسلامی را ورق می زنیم، هر روز با جنگ، جنگ نظامی، اقتصادی و فرهنگی دشمن مواجه بوده است و دشمنان به طرق مختلف سعی در شکست دشمن داشتند. سیستم. اما مردم مردانه در میدان ایستادند و هر جا که باید از نظام پشتیبانی کرد، برای مقابله با دشمن به میدان آمدند، دشمنان از برخی عناصر مستقیم و برخی غیرمستقیم استفاده کردند. اتفاقی که برای سلیمانی در این شهر افتاد حلقه‌ای از زنجیره‌ای است که دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران آماده و اجرا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *