1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. حریم زندگی مشترک را چگونه حفظ…

حریم زندگی مشترک را چگونه حفظ کنیم؟

مهرداد دشتی در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، در خصوص حریم خصوصی زوجین و نقش والدین در اداره زندگی فرزندان اظهار کرد: رابطه فرد با اعضای اصلی خانواده خود باید قبل از ازدواج بررسی شود، زیرا روابط نادرست با اعضای اصلی خانواده شامل پدر است. و مادر ، خواهر و ناپدری ، حتی پس از ازدواج می توانند به روشی مضر ادامه دهند.

وی افزود: زوج هایی که مورد تحقیر والدین قرار گرفته اند، پس از ازدواج سعی می کنند رضایت والدین خود را جلب کنند و به همین دلیل اجازه می دهند والدین خود در زندگی آنها دخالت کنند و در مسائل زندگی زناشویی مدام به دنبال این هستند که کسب تاییدیه والدین

این زوج درمانگر تصریح کرد: از آنجایی که والدین در دوران کودکی و نوجوانی آنها را تایید نمی کردند، افراد در جوانی سعی می کنند برای جلب رضایت والدین بیش از حد به فرمان گوش فرا دهند و همه مسائل زندگی مشترک خود را با آنها در میان بگذارند. باید با این نوع رفتار در زندگی مشترک و بعد از ازدواج توجه و احترامی را که در دوران کودکی و نوجوانی از خود نگرفته اند جلب کنند.

دشتی تاکید کرد: افرادی که رابطه محترمانه با والدین خود دارند پس از ازدواج می توانند برای حفظ این قداست در زندگی زناشویی خود استقلال خود را از خانواده اصلی جدا کنند اما برخی از زوج ها در ابتدای زندگی مشترک خود به دلیل بی تجربه بودن، آنها با خانواده مسائل را مطرح می کنند و این اقدام منجر به مشکلات برای آنها می شود.

امن ترین فردی که می توان به او اعتماد کرد یک مشاور است

وی اظهار داشت که بسیاری از زوج ها انتظار ندارند با شرکای خود مشکلی داشته باشند و در زندگی متاهل خود اضطراب و سردرگمی را تجربه می کنند. ناخودآگاه، محاسبه نشده و غریزی است. وقتی زوجین عیوب همسر خود را به والدین خود می گویند، آنها را نیز گیج می کنند و رفتار والدین باعث می شود که همسر متوجه موضوع شود و به طرف مقابل بی اعتماد شود.

این روانشناس گفت: اعتماد و احترام بین زوجین به راحتی از بین می رود ، اما با دشواری و در دراز مدت ترمیم می شود. در واقع باید زمان بگذرد تا زوجین حریم و حرمت یکدیگر را حفظ کنند نه اینکه مشکلات خود را برای خانواده هایشان فاش کنند و در صورت بروز مشکل با مشورت مشاور موضوع را مطرح کنند تا به مرور نظر خانواده ها نسبت به آنها تعدیل خواهد شد.

دشتی افزود: برخی خانواده ها راحت تر خاطرات تلخ عروس یا داماد خود را فراموش می کنند، اما برخی خانواده ها دیرتر این مسائل را فراموش می کنند و روند عادی سازی روابط بیشتر طول می کشد. این مهم است که زوج در این مدت به طور عادی رفتار کنند. و با حفظ احترام با والدین همسر ، رابطه را ادامه دهید.

وی افزود: به دنبال کمک از مشاوران در این شرایط بهترین راه حل است. مشاوران به گفتگوهای زوجین با همدلی گوش می دهند و زندگی آنها را مختل نمی کنند. در حقیقت ، مشاوران افرادی هستند که از اطلاعات زوجین سوء استفاده نمی کنند.

این روانشناس خاطرنشان کرد: امن ترین فرد برای آسیب رساندن به زوج ها مشاور است که می تواند با گفت وگو به صورت تخصصی آنها را نصیحت کند و آنها را برای مقابله با مشکلات زندگی آرام کند. اعضای خانواده باید کمک بگیرند ، اما لازم نیست خانواده را برای هر مشکلی آگاه سازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *