1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. روش‌هایی برای پیشگیری از ایست قلبی

روش‌هایی برای پیشگیری از ایست قلبی

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، ایست قلبی یک نگرانی بهداشت جهانی است، بیماری های قلبی عروقی نیز سالانه میلیون ها نفر را به کام مرگ می کشاند. پزشکان معتقدند با انجام اقدامات ساده می توان از ایست قلبی جلوگیری کرد. به عنوان مثال، افراد باید با ورود به 40 سالگی سلامت قلب خود را بررسی کنند، نظارت منظم، تشخیص زودهنگام و رویکرد پیشگیرانه در این دوره از زمان بسیار ضروری است. شرکت در فعالیت های خانوادگی و اجتماعی نه تنها فعالیت بدنی را بهبود می بخشد، بلکه به کاهش استرس و در نتیجه کاهش خطر بیماری قلبی کمک می کند.

با بالا رفتن سن افراد، معاینات منظم قلب اهمیت بیشتری پیدا می کند، بنابراین توصیه می شود افراد به طور منظم آزمایشاتی مانند غربالگری فشار خون، اندازه گیری کلسترول خون، آزمایش قند خون و آزمایش الکتروکاردیوگرام یا EKG و همچنین انجام فعالیت بدنی را انجام دهند. آمادگی جسمانی و مصرف غذاهای سالم در کنار معاینات منظم پزشکی بسیار مهم است. هیدراته نگه داشتن بدن یک عامل کلیدی است که بر حجم خون، عملکرد قلبی عروقی، تنظیم دمای بدن و عملکرد کلی قلب تأثیر می گذارد.

پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامت قلب بسیار مهم است، بنابراین لازم است افراد از غذاهای غنی از فیبر، میوه ها، سبزیجات و پروتئین های بدون چربی استفاده کنند. کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب نیز در این زمینه موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *