1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. افزایش قیمت طلای جهانی با عقب‌نشینی…

افزایش قیمت طلای جهانی با عقب‌نشینی دلار آمریکاامروز سه شنبه قیمت جهانی طلا به دلیل عقب نشینی دلار آمریکا به 2032 دلار افزایش یافت.به گزارش میهن تجارت، هر اونس طلا پس از رسیدن به پایین ترین سطح در سه هفته اخیر با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰۳۲ دلار و ۳۹ سنت در هر اونس رسید. قیمت طلای آمریکا نیز با 0.2 درصد افزایش به 2038 دلار و 30 سنت در هر اونس رسید.

میشل بومن، رئیس فدرال رزرو از دیدگاه خود عقب نشینی کرد و گفت که اکنون سیاست پولی ایالات متحده را به اندازه کافی محکم می بیند و نشان می دهد که تمایل خود را برای حمایت از کاهش احتمالی نرخ با کاهش تورم دارد. نرخ های بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش های تسلیم ناپذیر را کاهش می دهد.

جذابیت شمش طلا با سقوط شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا 0.1 درصد کاهش یافت و شمش را برای سایر دارندگان ارز جذاب تر کرد. داده‌های مشاغل قوی‌تر از حد انتظار در اوایل این ماه، همراه با آخرین صورتجلسه فدرال رزرو که به عدم اطمینان در مورد زمان کاهش نرخ‌ها اشاره می‌کرد، برخی از احساسات برای کاهش زودهنگام نرخ بهره را در ایالات متحده کاهش داد.

براساس داده‌های ابزار FedWatch CME، شرکت‌کنندگان بازار با احتمال تقریباً 62 درصدی قیمت‌گذاری می‌کنند که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ‌های بهره را در ماه مارس کاهش دهد، که کمتر از احتمال نزدیک به 90 درصدی قبل از سال جدید است.

به گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر گزارش تورم قیمت مصرف کننده در ایالات متحده در روز پنجشنبه برای شفافیت بیشتر در مورد مقیاس و عمق کاهش نرخ بهره فدرال رزرو هستند. شاخص های سهام آسیایی امروز سه شنبه افزایش یافت.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.1 درصد افزایش به 23.11 دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین با 0.5 درصد افزایش به 950.8 دلار رسید و پالادیوم با 0.5 درصد افزایش به 1002 دلار رسید. دلار و 76 سنت رسید.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *