سرقت ۷۰۰ میلیون دلار رمزارز توسط هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳موسسه تحقیقاتی بلاک چین TRM در آخرین گزارش خود گزارش داد که هکرهای کره شمالی بیش از 700 میلیون دلار ارز دیجیتال را در سال 2023 به سرقت برده اند.به گزارش به گزارش میهن تجارت، موسسه تحقیقاتی بلاک چین TRM در آخرین گزارش خود مدعی شد که هکرهای کره شمالی بیش از ۷۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را در سال ۲۰۲۳ به سرقت برده اند.

این موسسه تحقیقاتی همچنین ادعا کرد که بیش از 33 درصد از ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در سال 2023 توسط هکرهای کره شمالی انجام شده است که اسنادی برای اثبات سرقت 600 میلیون دلاری در اختیار دارند.

هکرهای کره شمالی از سال 2017 بیش از 3 میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کرده اند

TRM در گزارش خود تاکید کرده است که از سال 2017، هکرهای کره شمالی حداقل 3 میلیارد دلار ارز دیجیتال سرقت کرده اند که نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

این موسسه تحقیقاتی به کاربران و صاحبان دارایی های دیجیتال هشدار داده است که هرگز رمز عبور خصوصی کیف پول خود را با کسی به اشتراک نگذارند. زیرا اکثر حملات هکری با به دست آوردن این کلیدها انجام می شود.

همچنین دو توکن محبوب ترون و تتر بیشترین محبوبیت را در بین هکرها دارند و دارندگان این دو توکن باید بیشتر مراقب دارایی های خود باشند.

موسسه تحقیقاتی TRM به کاربران ارزهای دیجیتال هشدار داده است که با رونق نسبی این بازار در هفته های اخیر، تعداد حملات سایبری هکرها علیه صاحبان دارایی های دیجیتال در سال 2024 افزایش خواهد یافت.
منبع:

بازار


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *