وزارت اقتصاد به دنبال ایجاد ناصرخسرو آنلاین است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از خانه ملت، زهرا شیخی در جلسه علنی امروز – سه شنبه 29 آذرماه – شورای اسلامی با بیان اینکه سلامت حوزه اقتصاد آزاد و اقتصاد بازار نیست، اقتصاد سلامت الزامات خاص خود را دارد، اظهار داشت: ، ما از مافیای مواد مخدر ضربه نزده ایم. وزارت اقتصاد باید بحث معیشتی مردم را درست کند و سفره مردم را درست کند، اما نان مردم را خشتی کرده و پایش را در کفش حوزه سلامت گذاشته و با صدور مجوز سکوها، امکان فعالیت را فراهم کرده است. .

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: وزارت اقتصاد در واقع به دنبال راه اندازی ناصر خسروی آنلاین است. از وزارت اقتصاد می خواهم به جای پا گذاشتن بر سفره سلامت و بهبود وضعیت معیشتی به سفره مردم رسیدگی کند. با قیمت های آشفته ای که در بازار شاهد هستیم، مردم بسیار نگران هستند. این وزارتخانه می خواهد با معرفی بسترهای اینترنتی علاوه بر قاچاق در حوزه های اقتصادی، قاچاقچیان سلامت را نیز به مافیای مواد مخدر اضافه کند.

وی بیان کرد: عرضه دارو الزامات خاص خود را دارد، نباید با تبلیغات چنین انتظاراتی داشت القاء از طرفی هنوز سیستم قابل اعتمادی برای این موضوع وجود ندارد و نمی دانم چطور می خواهند از اطلاعات سلامت مردم محافظت کنند. گرانی و کمبود دارو کافی نیست. آیا زمینه دیگری برای معامله گران سلامت ایجاد کرده اید؟ تنها نگرانی وزارت اقتصاد دفاع کورکورانه از سکوها برای تسهیل دسترسی مردم به دارو است و ما هم قبول داریم که دارو در اختیار مردم باشد اما به چه قیمتی و با چه شرایطی؟ زیرساخت ها دیده شده است؟ متأسفانه علیرغم اینکه باید به فکر معیشت مردم باشند و زندگی مردم را بهبود بخشند، روی مسائل دیگر تمرکز کرده و مسائل اصلی خود را رها کرده اند.

شیخی تصریح کرد: این پلتفرم فقط می تواند به عنوان یک پیک عمل کند و اگر فرض کنیم که تمام زیرساخت های آن فراهم است و قوانین را اجرا می کند، اگر خدای ناکرده با شرایط فعلی از جمله کمبود دارو و گرانی دارو که ما داریم. از طریق این سکوها شاهد هستند اگر بخواهند داروی اشتباهی به بیمار بدهند و برای آن بیمار اتفاقی بیفتد و منجر به مرگ شود، آیا این سکو پاسخگو است یا خیر؟

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی گفت: سازمان تامین اجتماعی و بیمه ها باید بدهی های زیادی به دانشگاه ها بپردازند و این باعث شده که دانشگاه ها در عمل نتوانند خدمات مناسبی ارائه کنند و خدای ناکرده بخواهند دریافت کنند. از مردم که این در شأن مردم و نظام جمهوری اسلامی نیست و باید در این زمینه اهتمام لازم به عمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *