1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. پنج پیام رسان داخلی برای تبلیغات…

پنج پیام رسان داخلی برای تبلیغات نامزدها تعیین شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، محسن اسلامی ظهر امروز سه شنبه 19 آذرماه در جلسه بررسی روند قانونی و اجرای قانون جدید انتخابات در دانشگاه تربیت مدرس به تشریح جزئیات تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت: در فرآیند رای گیری، 34000 صندوق الکترونیکی داریم و بستر برگزاری الکترونیکی انتخابات در کل کشور فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه منتظر تایید شورای نگهبان هستیم و در صورت موافقت شورا، رای گیری و شمارش آرا با ماشینی انجام می شود، افزود: این کار جدیدی است و قانون اجازه داده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در این مدت در حالی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات زیرساخت های لازم را فراهم کرده است، پنج پیام رسان گپ، سروش، بله، ایتا و آی جی پی ملزم به ایجاد بستر مجازی برای تبلیغات شدند. در هر حوزه انتخابیه نامزدها را تشکیل دهید

اسلامی با بیان اینکه این بسترها به گونه ای شکل گرفت که نامزدها بتوانند در زمان خود در فضای مجازی تبلیغ کنند، یادآور شد: وزارت کشور موظف است سامانه ای را طراحی کند که تمامی صفحات مجازی رسمی کاندیداها در آن قابل مشاهده باشد. کارهایش در حال انجام است و خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه راستی‌آزمایی اصلی‌ترین نقطه تماس رأی‌دهنده با شعبه است و شکایات مکرر مبنی بر تاخیر در بهره‌برداری این دستگاه وجود دارد، گفت: طی 6 ماه گذشته تمامی دستگاه‌های تأیید کیفیت تکمیل و ارسال شد. به استان ها و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تست سیگنال داخل انشعاب انجام و نقص آن رفع شده و در حال نهایی شدن است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: تعداد شعب اخذ رای نسبت به سال 1397 بین 4 تا 5 هزار شعبه افزایش یافته و تعرفه های رای نیز تجمیع و یکپارچه شده است.

اسلامی با تاکید بر اینکه تجمیع تعرفه ها رأی گیری را هم برای انتخابات شورای اسلامی و هم برای خبرگان رهبری آسان کرده است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این بود که در شعبه یک صندوق قرار گیرد و تعرفه هر دو انتخابات در آن قرار گیرد. . و بعدا جدا شوند اما مجلس تصویب کرد که دو اعتبار جداگانه برای خبرگان و شورای اسلامی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه 510 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرده اند، گفت: قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری پس از 4 دهه تغییر کرده و اکنون 2 شرط برای ورود به این مجلس وجود دارد که شامل 40 بودن می شود. ساله. و داشتن درجه 4 یک دامنه است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: اکنون در مرحله بررسی صلاحیت نامزدهای مجلس خبرگان رهبری توسط فقهای شورای نگهبان هستیم که وظیفه بررسی صلاحیت خبرگان را بر عهده دارد.

منبع: ایرنا

اسلامی با بیان اینکه شورای اسلامی بر اساس قانون به دنبال افزایش تعداد نمایندگان بود، گفت: شورای اسلامی می خواست 40 نماینده به 290 نماینده اضافه کند اما این طرح فعلا مسکوت مانده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه امروز آخرین مهلت دریافت اعتراض در خصوص بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شورای اسلامی است، افزود: اسامی نامزدهای مجلس خبرگان رهبری را دریافت خواهیم کرد. از شورای نگهبان در تاریخ 4 بهمن ماه و آخرین مرحله بررسی صلاحیت ها در 19 بهمن خواهد بود. در شورای نگهبان است.

اسلامی با اشاره به ماده 74 قانون انتخابات و همچنین آیین نامه انتخاب نامزدهای شورای اسلامی گفت: در قانون تسهیلات نقدی نداریم و تسهیلات به معنای کمک نقدی نیست. بلکه امکانات پشتیبانی مانند سالن، آمفی تئاتر و استودیو برای ضبط است.

بر اساس ماده 74، در راستای بند (3) سیاست های کلی انتخابات و به منظور ایجاد عدالت انتخاباتی، نهادها و دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری یک ماه قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی. ، فهرست و مشخصات کامل امکاناتی که معمولاً می توانند برای تبلیغات عمومی در انتخابات مورد استفاده قرار گیرند و برنامه پیشنهادی خود را به هیئت بررسی تبلیغات استان ارائه کنند.

این هیأت موظف است فهرست امکانات، امکانات و جدول زمانی، هزینه استفاده از آنها و نحوه مراجعه داوطلبان برای استفاده را بر اساس اصل برابری فرصت تبلیغاتی و عدالت انتخاباتی بر اساس هر حوزه انتخابیه طبق مقررات این قانون ارائه کند. ماده ای که حداکثر تا دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزیر کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد به اطلاع داوطلبان می رسد.

در تبصره ماده ۷۴ آمده است: استفاده کارمندان از امکانات و اموال موسسات موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری برای فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی غیر از موارد مجاز در این قانون. ، داوطلبان، کاندیداها یا هر شخص دیگری، ممنوع و مرتکب به جرم سوء استفاده از اموال و امکانات دولتی به مجازات خواهند رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *