1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. هشدار هواشناسی / اصفهانی‌ها آماده طوفان‌های…

هشدار هواشناسی / اصفهانی‌ها آماده طوفان‌های لحظه‌ای و وزش باد شدید باشند

لیلا امینی در مصاحبه ای با گزارشگر IMNA در مورد پیش بینی آب و هوا در استان اصفهان گفت: طبق تجزیه و تحلیل آخرین بازده مدلهای هواشناسی ، هوا در استان تا فردا نسبتاً پایدار است.

وی افزود: بر اساس این امر ، انتظار افزایش ابرها ، گاهی باد و در شهر اصفهان و مناطق صنعتی را افزایش می دهد ، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا.

رئیس اداره پیش بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: از بعدازظهر فردا تا شنبه بیست و دوم آذرماه با عبور سامانه ضعیف از استان، ناپایداری هایی به صورت در نواحی مستعد غربی بارش پراکنده باران و برف و در نواحی غربی رگبار و طوفان لحظه ای. ، در اکثر نقاط جنوب و شرق وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با توجه به هشدار سطح زرد با فعالیت سیستم ناپایدار بادهای شدید از اواسط فردا تا شنبه در استان ، وی توضیح داد: فعالیت این سیستم با وزش باد شدید ، طوفان های لحظه ای ، مناطقی که مستعد گرد و غبار هستند همراه است و کاهش می یابد دید.

امینی با اشاره به فعالیت سیستم مذکور فردا در شهرهای سمیرام ، بدروود و فریدونشهر ، گفت: فعالیت این سیستم روز پنجشنبه در شهرهای سمیرام ، فریدونشهر ، خانسار ، مورچه خورت ، میمی ، دیهغان ، گالپایگان ، پیش بینی می شود. داران، بویین میاندشت، شهرضا و چادگان. است.

وی در مورد فعالیت سیستم ناپایدار بادهای شدید به همراه خطرات آن در روز جمعه در بیشتر مناطق استان گفت: در پایان این هفته ، شهرهای اصفهان ، شرق اصفهان ، آردستان ، آنرک ، ناین ، مورچه خورت ، دلت آباد ، شاهرزا ، گلپایگان ، میمه ، مباراخ ، داران ، سمیرام ، فریدونشاهر ، خانسار ، بویینمیاندشت ، چادگان ، داهغان ، دهغ ، نجف آباد ، کابوتاباد و وارزان در فعالیت سیستم مستقر هستند.

رئیس گروه پیش بینی و خطرات جوی اداره کل هواشناسی استان ایفاهان ادامه داد: روز شنبه هفته آینده ، وزش باد شدید ، طوفان های گرد و غبار لحظه ای و کاهش دید در شهرهای سمیرام ، فریدونشاهر ، خانسار ، میمه ، دههان رخ خواهد داد. ، گلپایگان، بویین میاندشت، نجف آباد. نایین، ورزنه و چادگان نیز پیش بینی می شود.

وی افزود: احتمال آسیب به صنعت کشاورزی ، آسیب به آگهی ها و سازه های شهری و روستایی ، احتمال شکستن درختان فرسوده ، اختلال در مسیرهای حمل و نقل استان ، به ویژه در بعد از ظهر ، کاهش دید به دلیل گرد و غبار خطرات وجود دارد از عملکرد این سیستم

آمینی روشن شد: توصیه می شود در سفرهای داخلی و بیرونی در شهر محتاط باشید ، اقدامات لازم را برای حفظ ماشین آلات کشاورزی ، متوقف کردن فعالیت در هوای آزاد و ارتفاعات انجام دهید ، اقدامات پیشگیرانه ای را برای کاهش خسارت های احتمالی ناشی از وزش باد شدید انجام دهید و متوقف نشود. زیر درختان

با توجه به فعالیت سیستم پایداری و سکون نسبی جو از ابتدای دوشنبه 18th تا پایان چهارشنبه 20 دسامبر در استان ، وی افزود: این سیستم تحت تأثیر آلودگی گرد و غبار ، کاهش دید ، افزایش غلظت است آلاینده های جوی، تجمع آلاینده ها، سکون نسبی جو در کلانشهر اصفهان و مناطق. از نظر صنعتی مرتبط است.

رئیس وزارت پیش بینی و خطرات جوی اداره کل هواشناسی استان ایفاهان افزایش در شاخص کیفیت هوا ، کاهش دید و کیفیت هوا در بین خطرات سیستم فوق الذکر را در نظر گرفت و گفت: ممنوعیت ترافیک غیر ضروری در شهرها و جلوگیری از تلاشهای جسمی و ورزشی در هوای آزاد ، به ویژه افراد آسیب پذیر ، مدیریت ترافیک در شهرها و کنترل واحدهای صنعتی توصیه می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به هشدار آب و هوای سطح نارنجی با فعالیت سیستم ، که از اوایل امروز در استان شرایط پایداری را تشدید کرده است ، وی اظهار داشت: فعالیت این سیستم با آلودگی گرد و غبار ، کاهش دید ، تداوم غلظت آلاینده ها به همراه یک پیش بینی می شود. کاهش کیفیت هوا، سکون نسبی هوا، تجمع آلاینده های جوی. .

امینی با بیان اینکه کلانشهرها و مناطق شهرهای صنعتی تحت تأثیر فعالیت سیستم ذکر شده قرار دارند ، گفت: افزایش قابل توجه در شاخص کیفیت هوا همراه با رشد ظرفیت غلظت آلاینده ها به شرایط ناسالم برای همه گروه های سنی در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده ، امکان شرایط بسیار ناسالم ، به ویژه یکی از خطرات این سیستم در مناطق ترافیکی و صنعتی است.

وی با بیان اینکه حداقل دمای هوا طی 24 ساعت آینده در اکثر مناطق استان بین دو تا چهار درجه افزایش می یابد، تصریح کرد: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز و امروز به 16 درجه سانتی گراد خواهد رسید. حداقل دما فردا صبح به -1 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: Khorobiabank با دمای 23 درجه سانتیگراد و Boyin -Miandasht با دمای 7 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان اصفهان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *