1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. ماموریت دولت به سازمان حفاظت محیط…

ماموریت دولت به سازمان حفاظت محیط زیست برای کاهش آلودگی هوا

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهور، محمد مخبر امروز – سه شنبه 19 آذرماه – در جلسات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا و ستاد ملی هماهنگی و مدیریت کل کشور. تالاب ها، بر لزوم توجه به اجرای برخی اقدامات در راستای کاهش آلودگی هوا تاکید کرد. وی تاکید کرد و گفت: دولت با جدیت به دنبال حل مسائل و مشکلات پیش روی توسعه حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ کشور است تا گامی مهم در جهت کاهش آلودگی هوا بردارد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: آلودگی هوا با آسیب جدی به سلامت جامعه همراه است که باید روند اجرای برنامه های کوتاه مدت و زودبازده را تسریع بخشد و برنامه های بلندمدت در این زمینه باید در یک برنامه اجرایی شود. به صورت زمان بندی شده، با تقسیم کار مشخص و با توجه ویژه.

وی سازمان حفاظت محیط زیست را مکلف کرد طرح های اصلاحی دستگاه های اجرایی را برای کاهش آلودگی هوا محاسبه و ابلاغ کند تا با زمان بندی مشخص در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد.

طرح جامع مدیریت دریاچه نمک تصویب شد

در این جلسه که وزرای کشور، نفت، کشاورزی، راه و شهرسازی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، استاندار اصفهان و رئیس سازمان هواشناسی کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس جمهور حضور داشتند. سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از وضعیت محیط زیست استان ارائه کرد. اصفهان و مقایسه وضعیت کیفی هوای این استان در آبان و آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و تشریح اقدامات انجام شده و برخی موانع پیش روی مصوبات مربوط به کاهش آلودگی هوا در استان اصفهان.

در این جلسه پیشنهادات با اثربخشی عمده برای کاهش آلودگی هوای اصفهان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی برای رفع موانع پیش روی مصوبات کاهش آلودگی هوای اصفهان اتخاذ شد.

در جلسه ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور، پس از ارائه گزارش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از اقدامات انجام شده در خصوص دستور رئیس جمهور در خصوص دریاچه نمک که در زمان ایشان انجام شد. سفر به استان قم طرح مدیریت جامع دریاچه نمک تصویب شد.

لازم به ذکر است طرح جامع مدیریت دریاچه نمک جلوگیری از خشک شدن و ایجاد کانون های گرد و غبار، کاهش بار آلودگی و جلوگیری از تغذیه تالاب و حفاظت و بهره برداری پایدار، جلوگیری از تخریب های جبران ناپذیر و تصرف اراضی تالاب است. بودن

در این جلسه گزارشی از دستورالعمل تعیین حریم اکولوژیکی تالاب ها نیز ارائه شد و پس از بحث و بررسی، دستورالعمل تصویب و مقرر شد اعضای ستاد حداکثر ظرف مدت یک هفته نظرات و پیشنهادات خود را به دبیرخانه ارسال کنند. . انجام دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *