1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. سیاست راهبردی امام آوردن مردم به…

سیاست راهبردی امام آوردن مردم به صحنه بود؛ سیاست دشمن خارج کردن مردم از صحنه

سیاست راهبردی امام آوردن مردم به صحنه بود؛ سیاست دشمن خارج کردن مردم از صحنه

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در سالروز قیام تاریخی مردم قم در 28 دی ماه 1356 در دیدار با هزاران نفر از مردم این شهر، با اشاره به قدرت نقش آفرینی بی بدیل مردم، حضور ایشان و پرچمدار ملت در هر عرصه و میدانی، راهبرد مؤثر و راهگشای امام خمینی (ره) و نظام اسلامی. سیستم؛ و بی انگیزگی و بیرون کشیدن مردم از صحنه، راهبرد دشمنان سرزمین پاک ایران به ویژه آمریکا و صهیونیسم را نام بردند و تاکید کردند: همه در هر کجا زبان، نفوذ و مخاطب دارند. حوزه های اقتصادی، فرهنگی و … نامیده می شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، قم را شهر قیام، علم و جهاد خواندند و با اشاره به درس‌های ماندگار قیام خودجوش مردم مؤمن این شهر در 28 دی ماه سال 56، گفتند: این حادثه عظیم که در اعتراض به اقدام صورت گرفت. رژیم وابسته در انتشار مطلبی توهین آمیز علیه امام خمینی(ره) قدرت نقش آفرینی مردم در حوادث بزرگ را به اثبات می رساند.

وی غزه را مصداق عینی این قدرت عظیم مردمی دانست و گفت: گروه کوچکی از مردم در سرزمینی کوچک آمریکا را با همه ادعاهایش شکست داده اند و رژیم صهیونیستی وابسته به آمریکا را با قدرت صبر و استقامتش شکست داده اند.

رهبر انقلاب سرنگونی رژیم وابسته و ستمشاهی طاغوت را در عرض یک سال از قیام مردم قم نتیجه ملموس حضور مردم در صحنه دانستند و گفتند: امام بزرگوار این درس بزرگ را به ملت در سالهای 41 و 42 با کلمه و عمل. این نشان داد که حضور مردم در میدان معجزه آسا است.

حضرت آیت الله خامنه ای، اتکا به توده های مردم را انتخاب راهبردی امام در مواجهه با روش های رایج سیاسی از جمله نشست و برخاست با احزاب و شخصیت های سیاسی دانستند و افزودند: امام در 12 خرداد 42 در فیضیه به میدان آمدند. مردم را به میدان آورد و پرچم را گرفت. آنها گفتند که قیام مردم در 15 خورداد 42 در تهران ، قوم ، وارامین و سایر شهرها پاسخ ملت به این دعوت است.

وی قیام خودجوش مردم قم در 19 دی را پاسخی به درس امام دانست که همیشه در میدان حضور داشته باشد و گفت: اتکا به مردم البته درس امیر مؤمنان است که می فرماید در نهج البلاغه که توده های مردم پشتوانه دین، بدنه اصلی جامعه و ذخیره رویایی در برابر دشمن هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از کسانی که حضور رئیس جمهور در میان مردم را پوپولیسم می نامند، گفتند: حمایت مردم محور اصلی سیاست های نظام است. البته کیفیت کار با توده مردم یک هنر عالی است که باید از آن مطلع شود.

رهبر انقلاب، «هدایت دقیق» و «توانمندسازی شناختی» را دو لازمه کشاندن مردم به میدان مبارزه و ایستادگی برشمردند و گفتند: هدف از دعوت مردم به حضور، حکومت اسلامی، عزت اسلامی، خیر کامل و اعتلای مردم است. ملت و مقابله با استکبار.

وی افزایش دانش مردم را وظیفه اندیشمندان، اساتید، فرهیختگان، دانشجویان و سایر اقشار تاثیرگذار افکار عمومی دانست و گفت: آمریکایی ها با ساده اندیشی و محاسبات اشتباه خود در کنار عزیزان خود پس از گذشت 45 سال همچنان در حال توجیه هستند. چهره رژیم مطرود و وابسته که در 22 بهمن مرد. 57 با لگد ملت از این سرزمین پاک رانده شد.

رهبر انقلاب دخالت مستقیم انگلیسی ها را در روی کار آمدن رضاخان بیان کردند و افزودند: این عنصر انسان ساز با کمک عوامل انگلیسی پس از چند سال شروع به دگرگونی فرهنگ ملت کرد. چشم نگاه کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به دخالت انگلیس در روی کار آمدن محمدرضا و کودتای مشترک آمریکا و انگلیس برای بازگرداندن شاه فراری به قدرت در سال 1332 افزودند: رژیم اول، میانه و آخر طاغوت با کمک بیگانگان روی کار آمد و ادامه داد. وجود ننگین آن و در مقابل این کمک، نه تنها نفت ایران، بلکه عزت و دین و ناموس ملت را به بیگانگان فروخت، اما حالا عده ای درصدد توجیه آن رژیم فاسد هستند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود به تبیین راهبرد جبهه استکبار و استثمار در ایران پرداختند و افزودند: آمریکا و رژیم صهیونیستی در مقابل راهبرد امام برای رساندن مردم به میانه راه هستند. میدان را به آنها بسپارند و پرچم تلاش و مبارزه، سیاست کلان «بیرون کشیدن ملت ایران» را به آنها بسپارند و از «صحنه» استفاده کرده اند و امروز هم با روش های مختلف این سیاست را دنبال می کنند.

وی تلاش برای کوچک شمردن حضور مردم در مناسبت های مهم را یکی از ترفندهای دشمن برای حذف مردم از صحنه دانست و گفت: تمسخر پیاده روی اربعین، تشکیک در احترام مردم به رهبر کبیر ایران و منطقه و همچنین ایجاد تردید در حضور عظمت مردم. در اعیاد مذهبی مانند نیمه شعبان نمونه ای از سیاست راهبردی دشمن برای بیرون راندن مردم از میدان است.

رهبر انقلاب افزودند: دلیل این دشمنی این است که علت پیشرفت و احترام ایران و ظهور آن به عنوان یک قدرت مهم در منطقه و ایجاد عمق استراتژیک منحصر به فرد برای نظام را درک کرده اند. مقاومت در سراسر منطقه و شکست همه توطئه ها ناشی از کودتا و جنگ. حضور مردم ایران در صحنه تحمیلی به توطئه های امنیتی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته در جایی که به هر دلیلی از حضور مردم در صحنه ممانعت شده است، دشمن از این که بسیاری از بخش‌های اقتصادی یکسان است، خرسند است.

وی تلاش رسانه های بیگانه را در دلسردی مردم و به ویژه جوانان از آینده دانست و گفت: تعمیم یا بزرگ نمایی نکات منفی، ترویج بیهودگی حضور در فعالیت های سیاسی و انتخابات و به رخ کشیدن کاستی ها و سختی ها. اقتصادی یکی از فعالیت های تبلیغاتی آنهاست.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته ما مشکل اقتصادی داریم و ضعف‌های مختلفی وجود داشته و دارد و اگر تحقیقات دقیقی انجام شود، بیشتر این ضعف‌ها ناشی از عدم حضور مردم است. در مناطقی که افراد در آن حضور دارند ، نقاط ضعف کمتری دارند.

وی «رعاب قدرت ها و آمریکا و رژیم صهیونیستی» را یکی دیگر از ترفندها برای بیرون راندن مردم از میدان دانست و گفت: اگر قرار بود ملت ایران از قدرت خاصی بترسد، جمهوری اسلامی دیگر وجود نداشت، در حالی که امروز بسیاری از قدرت هایی که ادعای سلطه دارند و خدایی بر منطقه بودند از ملت ایران می ترسند.

حضرت آیت الله خامنه ای دیگر ابزار بیگانگان برای حذف مردم از صحنه را «عدم باور نکردن مردم به عوامل حضور، شجاعت و قدرت» خواندند و گفتند: ایمان دینی و تشریع بالاترین عامل قدرت آفرینی و تلاش دشمن است. و تبلیغات در جهت تضعیف این عوامل است. خواهد بود

وی افزود: موضوع حجاب و امثال آن باید مورد توجه قرار گیرد و با این نگاه کار شود که مشکل تنها ناآگاهی عده ای از موضوع حجاب نیست، بلکه عده ای با انگیزه با این موارد مخالفت و مخالفت می کنند.

«اختلاف آفرینی و دو قطبی کردن مردم» به گونه ای که موضوع از اختلافات دوستانه فراتر رود و به محکومیت هر حرف ولو خیر طرف مقابل منجر شود، روش دیگری برای خالی کردن میدان از حضور مردم بود که رهبر انقلاب پس از تشریح آن فرمودند: راه مقابله با این نقشه ها حضور مردم در مسائل سیاسی، اقتصادی، انتخاباتی و حتی امنیتی است.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: در حوزه مسائل امنیتی مردم می توانند با شناسایی عوامل دشمن به دستگاه های امنیتی کمک کنند چرا که تاکنون بسیاری از مشکلات امنیتی با کمک مردم برطرف شده و دستگاه ها از وقوع فجایع مشابه جلوگیری کرده اند. حادثه کرمان که می توان گفت توطئه های ده ها هزار نفری را خنثی کرد. برابر است با آنچه اتفاق می افتد.

وی ترویج حضور و نقش آفرینی مردم را از ارکان مهم اداره صحیح کشور و لازمه قطعی انقلاب برای رسیدن به اهداف خود، نوعی توصیه به حق و تکلیف هر سخنران و منبری دانست. افزود: عالم دینی، مرجع، روحانی، استاد دانشگاه، هنرمند، مدیر، سیاستمداران رسمی، صدا و سیما و همه وظیفه دارند مردم را به حضور در میدان و ایستادن در آن تشویق کنند، هرچند وظیفه دولتمردان سنگین‌تر است زیرا مردم آماده هستند و باید زمینه برای حضور آنها فراهم شود.

رهبر انقلاب تجمع عظیم مردم در چهارمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، حضور مردم در راهپیمایی های 22 بهمن و روز قدس و اجتماع در ایام ایام الله از جمله سالگرد را برشمردند. نهم دی ماه را نشانه های بارز آمادگی مردمی برای حضور میدانی دانست و گفت: مردم در سالروز شهادت سردار بزرگوار افتخار می کنند. آنها از راه دور به کرمان آمدند و با وجود آن حادثه فاجعه بار، روز بعد همان تجمع مردم با همان شدت و قدرت و انگیزه ادامه یافت. یعنی مردم آماده هستند و ما مسئولان باید زمینه حضور آنها را فراهم کنیم.

وی در خصوص ماجرای غم انگیز کرمان گفت: این فاجعه واقعاً گریبان ملت ما را گرفته است، البته ما اصراری به اتهام زدن به این و آن نداریم، بلکه اصرار داریم عوامل واقعی و پشت صحنه موضوع را شناسایی و آنها را سرکوب کنیم تا آنها را سرکوب کنیم. انشاالله مسئولین محترمی که با جدیت در حال کار هستند می توانند عواملی را که در این جنایت دست داشتند و پشت آن بودند مجازات کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنان خود به موضوع غزه توجه کردند و با اشاره به تحقق تدریجی پیش‌بینی‌های بصیر در این زمینه، گفتند: پیش‌بینی می‌شد پیروز این میدان، مقاومت فلسطین باشد. و کسی که شکست می خورد رژیم منحوس و منحوس صهیونیستی خواهد بود. امروز این پیش بینی در حال تحقق است.

وی سه ماه جنایت و کودک کشی توسط صهیونیست ها را اتفاقی فراموش نشدنی در تاریخ دانست و افزود: حتی پس از نابودی و محو این رژیم از روی زمین، این جنایات فراموش نمی شود و به خاک سپرده می شود. تاریخ. روزی عده ای در این منطقه به قدرت رسیدند که چند هفته هزاران کودک را کشتند، اما صبر مردم و مقاومت فلسطین آنها را مجبور به عقب نشینی کرد.

رهبر انقلاب در تبیین نشانه های شکست و شکست رژیم صهیونیستی پس از حدود 100 روز جنایت خاطرنشان کردند: فرموده بودند حماس و مقاومت را نابود می کنیم و مردم غزه را به حرکت در می آوریم که نتوانستند انجام دهند. و امروز مقاومت زنده و سالم و آماده است، در حالی که رژیم صهیونیستی خسته، ذلیل و پشیمان است و حرارت درون جنایتکار بر پیشانی اش زده است.

ایشان این دیدار را مایه عبرت دانستند و گفتند: این درس نشان می دهد که باید خط ایستادگی در برابر ظلم، زور، استکبار و غصب را دنبال کرد و مقاومت باید خود را به روز و آماده نگه دارد و از ترفندهای دشمن غافل نباشد. و به یاری خداوند هر چه ممکن بود به دشمن ضربه زد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: ان‌شاءالله روزی می‌رسد که ملت ایران و ملت‌های مسلمان پیروزی صبر و استقامت و توکل بر خدا را بر دشمنان و شیاطین جهان ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *