1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. سورپرایز ایران خودرو در دهه فجر/…

سورپرایز ایران خودرو در دهه فجر/ محصول جدید دانگ فنگ به مرحله واگذاری رسید

سورپرایز ایران‌خودرو در دهه فجر/ خودروی جدید عرضه می‌شود

به گزارش اختازنیوز، شاین مکس اولین محصول وارداتی ایران خودرو در بهمن ماه سال جاری وارد بازار می شود.

آبی های جاده ویژه اولین خودروی وارداتی خود را از سبد محصولات شریک قدیمی خود دانگ فنگ انتخاب کردند.

این سدان چینی در مسیر سامانه فروش خودروهای وارداتی در اختیار متقاضیان قرار گرفت و خودروساز ساکن در کیلومتر 14 جاده مخصوص در نظر دارد اولین سری از این محصول وارداتی را به متقاضیان تحویل دهد. دومین ماه از زمستان 1402.

همانطور که مدیران سامانه فروش خودروهای وارداتی اعلام کردند، خودروهای ایران مجاز است هر خودروی چینی را با قیمت یک میلیارد و 550 میلیون تومان برای متقاضیان فاکتور کند.

این قیمت در واقع قیمت نهایی شاین مکس است و تمامی هزینه های مربوط به این خودرو از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، عوارض مربوطه و سایر هزینه های جانبی محاسبه شده است.

این در حالی است که خودروسازی ایران از ماه آینده و با افتتاح سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی با محصول وارداتی رقیب ایران خودرو، شاین مکس را به عنوان اولین خودروی وارداتی خود عرضه خواهد کرد.

چانگان سی اس 35 پلاس محصول وارداتی خودروسازی سایپا اولین خودرویی بود که پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی قرار گرفت. می توان گفت چراغ سیستم یکپارچه فروش خودروهای وارداتی با این خودروی وارداتی جاده نارنجی خاص روشن شد.

شاین مکس ایران خودرو باید در بازار با محصولاتی مانند ریسپکت بهمن موتور، جک J7 کرمان موتور و آریزو 6 پرو مدیره خودرو رقابت کند. بررسی ها نشان می دهد که این رقابت به این سادگی نخواهد بود.

قیمت یک میلیارد و 550 میلیون تومانی این خودرو در سیستم یکپارچه احتمالا با قیمت بازار این خودرو فاصله زیادی خواهد داشت. این موضوع در مراحل اولیه بازار بیشتر نمایان خواهد شد. زیرا به طور معمول خودروهای جدید در بازار که عرضه زیادی ندارند قیمت هایی را می بینند که صاحبانشان برای آنها در نظر می گیرند. اما در صورت افزایش روند عرضه، قیمت های بازار باید فاصله را با قیمت این خودروها در زمان عرضه کاهش دهند.

البته خودروسازی ایران به طور مشخص اعلام نکرده است که در بهمن ماه سال جاری چند دستگاه از این محصول برند دانگ فنگ را برای متقاضیان فاکتور می کند، اما انتظار می رود ایران خودرو تعهد انجام شده برای شاین مکس را در کمترین زمان ممکن تحویل دهد. امکان عرضه جدید در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *