1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. متهم ردیف اول پرونده هواپیمای اوکراینی…

متهم ردیف اول پرونده هواپیمای اوکراینی از زمان تشکیل پرونده در بازداشت است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، یکی از وکلای خانواده های کسانی که جان خود را از دست داده اند حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در گفت و گو با رسانه ها از آزادی متهم ردیف اول این پرونده با قرار وثیقه خبر داد.

این در حالی است که بررسی ها و پیگیری ها نشان می دهد متهم ردیف اول این پرونده از ابتدای تشکیل پرونده در بازداشت به سر می برد و تاکنون با قرار وثیقه آزاد نشده است.

پرونده هواپیمای اوکراین از دو بخش تشکیل شده است ، قسمت اول این پرونده در دادگاه شنیده شده و منجر به صدور حکم شد و حکم صادر شده پس از اعتراض وکلای خانواده های قربانیان به عالی فرستاده شد. دادگاه و در این دادگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

رای قسمت دوم پرونده نیز صادر شده و دادگاه در حال تنظیم حکم است و دادگاه به زودی حکم صادره را اعلام می کند.

قابل توجه است مطابق با رای صادره از سوی دادگاه بدوی، متهم ردیف اول پرونده به اتهام قتل عمدی سرنشینان هواپیمای اوکراینی مستند به مستندات قانونی به سه سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این متهم نیز به دلیل لغو قرار ابلاغی و به دلیل گستردگی آثار و تبعات این اقدام به حداکثر مجازات (10 سال حبس تعزیری) محکوم شده است.

بر این اساس کل حکم حبس در مورد متهم ردیف اول (فرمانده سامانه پدافندی تور) صادر شد. م 1) 13 سال حبس تعزیری است و اشد مجازات (10 سال حبس) قابل اجراست.

متهم ردیف اول علاوه بر حبس به پرداخت مهریه اولیای دم درخواست کننده مهریه نیز محکوم شد و دادگاه برای این متهم مجازات تکمیلی نیز در نظر گرفته است.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *