1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش بینی بورس امروز ۲۰ دی…

پیش بینی بورس امروز ۲۰ دی ۱۴۰۲

میهن تجارت- شاخص کل بورس در روز سه شنبه با افزایش 2 هزار و 565 واحدی به رقم 2 میلیون و 156 هزار و 521 واحد رسید. اما شاخص کل هم وزن با یک هزار و 4 واحد کاهش به عدد 758 هزار و 574 واحد رسید. شاخص کل فرابورس با افت 40 واحدی به عدد 26 هزار و 206 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز با 341 واحد کاهش به سطح 139 هزار و 944 واحد رسید.

در پایان معاملات روز سه شنبه 44 درصد بازار افزایش قیمت و 56 درصد بازار کاهش قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

بیشترین کاهش قیمت

در بورس اوراق بهادار نمادهای سیلام (شرکت سیمان عیلام)، بیکاب (صنایع جوشکاب، یزد) و ساشرق (شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق) بیشترین کاهش قیمت را در بازار روز سه شنبه داشتند و در معاملات فرابورس، شرکت های سرمایه گذاری مسکن پردیس (تپردیس)، بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) و شرکت صنایع بهداشتی ساینا (ساینا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز سه شنبه 55 نماد دارای صف خرید و 38 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش کل صف های خرید با 36 درصد کاهش نسبت به روز کاری قبل به 206 میلیارد تومان و ارزش کل صف های فروش با 13 درصد افزایش به 183 میلیارد تومان رسید.


بیشتر بخوانید: ریشه های بی اعتمادی در بورس چیست؟


پیش بینی بازار سهام امروز

معامله گران از معاملات آخرین روز هفته که دیروز دامنه نوسانات شاخص کوتاه بود استقبال می کنند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با رونق نمادهای شبندر، فولاد، فملی، پارسان، وبصدر و شپدیس رشد کرد اما شاخص نیز کاهش وزن داشت.

همچنین دیروز تعداد نمادهای قرمز رنگ بیشتر بود.

دیروز برای هشتمین روز پول واقعی از بورس خارج شد که مبلغ 165 میلیارد تومان بود. برندهای وبسادر، خودرو، فولاد، شستا، خفولا، ذوب، وارس، شگستر، خاکرمان، فملی و شپنا بیشترین خروج سرمایه از بازار را داشتند.

در روزی که تعداد نمادهای قرمز در بازار بیشتر شد و شاخص نیز وزن کم کرد، ارزش معاملات خرد سهام رشد اندکی داشت، اما همچنان در محدوده 4 هزار میلیارد تومان قرار دارد که رقم ناچیزی است؛ در حالی که این رقم کم است. بنابراین دیروز فقط شاخص ها سبز بودند و بقیه عوامل عملکردی بورس هیچ نشانه ای از رشد را نشان نمی دهند.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *