1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. ناآرامی‌ها در اکوادور؛ حمله افراد مسلح…

ناآرامی‌ها در اکوادور؛ حمله افراد مسلح به یک شبکه تلویزیونی

سایت خبری تحلیلی میهن تجارت شده (mihantejarat.com):

یک روز پس از اعلام وضعیت اضطراری در اکوادور، مردان مسلح به استودیوی خبری تلویزیونی یک ایستگاه تلویزیونی دولتی در این کشور حمله کردند و پخش مستقیم آن را مختل کردند.

روز سه شنبه 19 ژانویه، این افراد مسلح به اسلحه و بمب های دست ساز به کانال تلویزیونی “TC” در شهر گوایاکیل، اکوادور حمله کردند. آنها کارمندان این کانال را مقابل دوربین پخش زنده جمع کردند و فریاد زدند که «پلیس دخالت نکند».

پلیس اکوادور در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که در حال تخلیه استودیوی یک شبکه تلویزیونی در گوایاکیل و تلاش برای برقراری “نظم” ضمن بررسی وضعیت کارکنان در ساختمان این شبکه است.

پلیس گوایاکیل دستگیری 13 نفر را تایید کرد. پلیس عکس هایی را در شبکه های اجتماعی از مردان جوانی منتشر کرد که روی زمین دراز کشیده اند و دست هایشان را از پشت بسته اند.

حمله به ایستگاه تلویزیونی یک روز پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور اکوادور در پی ربوده شدن حداقل هفت افسر پلیس و چندین انفجار، وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

دانیل نوبوآ، رئیس جمهور اکوادور روز دوشنبه در پی فرار آدولفو ماسیاس معروف به “فیتو” سرکرده یک باند جنایتکار از زندان و ناآرامی در برخی از زندان های این کشور، وضعیت فوق العاده 60 روزه اعلام کرد.

بر اساس اعلام وضعیت اضطراری، علاوه بر مداخله نیروهای مسلح اکوادور در امور زندان ها، منع رفت و آمد شبانه در این کشور برقرار شده است.

پلیس اکوادور شامگاه دوشنبه در شبکه اجتماعی X اعلام کرد که سه افسر پلیس حین انجام وظیفه در ماچالا در جنوب غربی اکوادور ربوده شده اند.

چهارمین افسر پلیس در کیتو توسط سه نفر در خودرویی با شیشه های رنگی و بدون پلاک ربوده شد.

وضعیت اضطراری یک روز پس از فرار فیتو 44 ساله و رهبر باند چونروس برقرار شد.

به گفته کارشناسان، این باند هشت هزار نفری، شبکه اصلی قاچاق پرسود مواد مخدر در اکوادور است.

او روز یکشنبه از زندانی در گوایاکیل در جنوب غربی اکوادور فرار کرد. فیتو از سال 2011 در زندان به سر می برد و محکومیت 34 ساله خود را به اتهام جرایم سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و قتل می گذراند.

او قبلاً در سال 2013 از یک زندان فوق امنیتی فرار کرد و سه ماه بعد دوباره دستگیر شد.

دفتر دادستان عمومی اکوادور تحقیقاتی را علیه دو مقام زندان که گفته می شود در فرار فیتو دست داشته اند، آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *