1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. یمن: قطعنامه شورای امنیت «بازی سیاسی»…

یمن: قطعنامه شورای امنیت «بازی سیاسی» است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به قطعنامه شورای امنیت در محکومیت حملات به کشتی های رژیم صهیونیستی در دریای سرخ، آن را یک بازی سیاسی خواند.

به گزارش المسیره، محمد عبد سلام افزود که این خود آمریکاست که قوانین بین المللی را در سراسر جهان زیر پا می گذارد.

از سوی دیگر، محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن، گفت: از اسرائیل (رژیم) می خواهیم فورا تمام حملاتی را که زندگی مردم غزه را مختل می کند و حقوق، آزادی ها و حقوق مردم غزه را تضعیف می کند، متوقف کند. صلح و امنیت منطقه.

وی افزود: همچنین از شورای امنیت می خواهیم که فوراً 2 میلیون و 300 هزار نفر را از محاصره (رژیم) اسرائیل و آمریکا آزاد کند. محاصره ای که تبدیل به سلاحی مرگبار شده و غزه را به بزرگترین زندان تبدیل کرده است.

الحوثی با تاکید بر ضرورت دفاع در برابر بی عدالتی گفت: آنچه نیروهای مسلح یمن انجام می دهند در چارچوب دفاع مشروع است.

عضو شورای عالی سیاسی یمن نسبت به عواقب هرگونه اقدام علیه یمن هشدار داد و افزود: به مردم جهان یادآوری می کنیم که تصمیم اتخاذ شده در خصوص امنیت کشتیرانی در دریای سرخ یک بازی سیاسی است و آمریکا متخلف است. قوانین بین المللی

شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده آمریکا و ژاپن علیه انصارالله یمن در خصوص حملات در دریای سرخ را بدون ذکر دلیل اصلی این حملات و حمایت واشنگتن از رژیم اسرائیل در بمباران غزه تصویب کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در 3 ژانویه 2024 در 13 همین ماه در اولین نشست سال جدید خود تحت عنوان “حفظ صلح و امنیت بین المللی” به حملات این روزها در دریای سرخ پرداخت. نتیجه جنگ (رژیم) اسرائیل و فشار بر حامیان این رژیم برای توقف بمباران بی وقفه غزه است، اما آمریکا و متحدانش بیش از پیش در برابر حملات یمنی های مسلح ناامید شده اند. نیروها

آمریکا به عنوان حامی اصلی رژیم اسرائیل در جنگ کنونی علیه غزه که پیش از این مدعی تشکیل ائتلافی برای مقابله با عملیات ارتش یمن در دریای سرخ بود، پیش از اولین جلسه شورای امنیت به همراه 12 نفر سایر کشورها قبل از نشست شورای امنیت وی در خصوص دریای سرخ در بیانیه ای مدعی شد که حملات در دریای سرخ یک مشکل بزرگ بین المللی و غیرقابل قبول است.

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه سنتکام در بیانیه ای اعلام کرد: در 9 ژانویه، تقریباً ساعت 21:15 به وقت صنعا، حوثی ها (انصارالله) خطوط کشتیرانی بین المللی و ده ها کشتی تجاری در حال عبور را هدف قرار دادند.

سنتکام با تکرار ادعاهای ضدایرانی مدعی شد: در این حمله حوثی‌ها همزمان از پهپادهای تهاجمی ساخت ایران، موشک‌های کروز ضد کشتی و یک موشک بالستیک ضد کشتی استفاده کردند اما تمامی 18 پهپاد، دو موشک کروز ضد کشتی و یک موشک بالستیک ضد کشتی با تلاش مشترک ایالات متحده و نیروی دریایی بریتانیا سرنگون شد و هیچ تلفات یا خسارتی به کشتی‌های تجاری و کشتی‌های جنگی وارد نشد.

فرماندهی مرکزی آمریکا این حملات را بیست و ششمین حمله نیروهای مسلح یمن به خطوط کشتیرانی تجاری در دریای سرخ از 19 نوامبر (28 آبان) نامید.

نیروی دریایی یمن هشدار داده است که تا پایان تجاوزات این رژیم به غزه و جنایات این رژیم علیه ملت فلسطین، به عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع اسرائیل ادامه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *