1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. مک دونالد به خاطر جنگ غزه…

مک دونالد به خاطر جنگ غزه ورشکست می‌شود؟

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، پایگاه خبری مانیتور خاورمیانه کریس کمپچینسکی، مدیرعامل مک‌دونالدز، گفت که در پی فراخوان‌های عمومی برای تحریم زنجیره‌ای فست فود، «تأثیر تجاری قابل توجهی» را تجربه کرده‌اند. این اثرات منفی هم در بازارهای خاورمیانه و هم در برخی مناطق خارج از منطقه به دلیل کمپین های تحریم شرکت ها و محصولات حامی اسرائیل مشاهده شد.

کمپچینسکی در پستی در لینکدین نوشت: “چند بازار در خاورمیانه و برخی خارج از منطقه به دلیل جنگ و اطلاعات نادرست مرتبط با برندهایی مانند مک دونالد تاثیر تجاری قابل توجهی را تجربه می کنند.” این رویداد ناامید کننده و بی اساس است. “در هر کشوری که ما در آن فعالیت می کنیم، از جمله کشورهای مسلمان، مک دونالد با افتخار توسط مالکان محلی نمایندگی می شود.”

وی افزود: قلب ما با جوامع و خانواده‌های آسیب‌دیده از جنگ در خاورمیانه است، ما از هر نوع خشونتی بیزاریم و قاطعانه در برابر سخنان نفرت انگیز ایستاده‌ایم و همیشه با افتخار درهای خود را به روی همه باز خواهیم کرد.

به گزارش میدل ایست آی، مک دونالد با انتقاد فعالان حامی فلسطین مواجه شد، زیرا تصاویر و ویدیوهای موجود در شبکه های اجتماعی نشان می داد که شعبه های این شرکت در اسرائیل به سربازان رژیم صهیونیستی که در جنگ علیه غزه شرکت می کنند غذای رایگان می دهند که خشم را برانگیخت. مردم عرب این امر باعث تحریک و دامن زدن به درخواست‌ها برای تحریم شد.

مک دونالد به خاطر جنگ غزه ورشکست می شود؟

به دنبال آن، جنبش بایکوت، سلب سرمایه و تحریم ها (BDS)، یک سازمان حامی فلسطین که در سال 2005 تأسیس شد، از مردم خواست تا مک دونالد را در ماه نوامبر تحریم کنند و خاطرنشان کردند که امتیازدهندگان آشکارا از ارتش اسرائیل حمایت می کنند. انجام می دهند.

این گروه اعلام کرد: مک‌دونالدز مالزی و مالک سعودی آن به‌جای فشار بر شرکت مادر مک‌دونالد برای فسخ قرارداد شرم‌آور خود در اسرائیل، عاجزانه تلاش می‌کنند صدای همبستگی مسالمت‌آمیز مالزی با مبارزات آزادی‌بخش فلسطین را خاموش کنند. ما نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد. بیایید به مک دونالد نشان دهیم تحریم های مردمی چه تاثیری می تواند داشته باشد.

میدل ایست مانیتور همچنین افزود که پست اجرایی مک‌دونالدز پس از آن است که مک‌دونالدز مالزی در اوایل هفته جاری شکایتی را علیه شاخه‌ای از جنبش BDS به اتهام انتشار «اظهارات نادرست و افتراآمیز» در مورد غزه، که شرکتی ادعا می‌کند که تأثیر نامطلوبی بر آن داشته است، تشکیل داد. کسب و کار آن

به گزارش رویترز، مالزی که اکثریت جمعیت آن مسلمان هستند، بیش از یک میلیون دلار ضرر برای مک دونالد مالزی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *