1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. بازداشت ۳۵ نفر از عوامل پشتیبانی…

بازداشت ۳۵ نفر از عوامل پشتیبانی تروریست های انتحاری

بازداشت ۳۵ نفر از عوامل پشتیبانی تروریست های انتحاری

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، در دومین اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره فاجعه تروریستی کرمان آمده است: با تاسف مجدد و تأسف عمیق از فاجعه تروریستی اخیر در کرمان و تسلیت صمیمانه به بازماندگان شهدای مظلوم. و التماس دعا برای بهبودی کامل جانباختگان آن سانحه، هم اکنون در پی اطلاعیه مورخ 15 دی ماه این وزارتخانه بخشی دیگر از اطلاعات به دست آمده و اقدامات انجام شده توسط سربازان گمنام امام زمان (عج). ) به ملت شریف ایران تحویل می دهد:

1- مجموعه نظارت های امنیتی و اقدامات اطلاعاتی، عملیاتی و فنی که از لحظه انفجار آغاز شده است، با گسترش حداکثری مناطق جغرافیایی تحت رصد و به صورت هماهنگ و مکمل با سایر اعضای جامعه اطلاعاتی کشور ادامه یافته و ادامه دارد. شبانه روزی، به طور گسترده و جامع. .

2- طبق نتایج به دست آمده تاکنون ، طراح اصلی و حامی عملیات جنایی مورد بحث ، شخص تاجیک با نام مستعار “عبدالله تاجیکی” بود. این تروریست مزدور ، به همراه یک زن و یک کودک “برای تأمین پوشش” ، به طور غیرقانونی وارد کشور شدند و توسط قاچاقچیان محلی از مرزهای جنوب شرقی ، به استان کرمان منتقل شدند و در یک خانه اجاره ای در حومه شهر کرمان مستقر شدند. . او علاوه بر هدایت عملیات، در تولید بمب های دست ساز نیز تخصص دارد. از این رو پس از ترکیب انواع مواد منفجره و الکتریکی و تولید بمب، سرانجام دو روز قبل از فاجعه غم انگیز مورد نظر کشور را ترک کرد.

3- هویت یکی از تروریست های انتحاری به طور کامل مشخص شد. بازیرف «بزروف» پسر امان الله، 24 ساله اسرائیلی و شهروند تاجیکستان بود. فرد مذکور از طریق پلتفرم تلگرام با فرقه آمریکایی داعش آشنا شد و سپس جذب آن شد. این انتحاری در ماه های اخیر عازم شهر وان ترکیه شد و پس از آن با عبور از ایران با کمک قاچاقچیان مستقر در مرزهای غربی و شرقی کشور راهی افغانستان شد. در آنجا ، او به اردوگاه گروه تروریستی داعش در استان بدخشان رفت ، آموزه های انحرافی و تکفیری داعش را آموخت و آموزش های مختلف عملیاتی و تروریستی را دریافت کرد و پس از چند ماه ، وی به ایران فرستاده شد. این تروریست از طریق مرز کالگان در شهر ساراوان توسط قاچاقچیان محلی وارد کشور شد و پس از عبور از شهرهای خاش ، ایرانشهر و جیروفت ، سرانجام به همان محل اقامت در کرمان رفت و به تروریست قبلاً اشاره کرد.

4- در خصوص هویت دومین تروریست انتحاری سرنخ های قابل توجهی به دست آمده است که پس از کسب مشخصات کامل وی اعلام خواهد شد.

5- روز حادثه در ساعت 13:03 و 13:14 تروریست ها به صورت جداگانه منزل تیم را ترک کرده و به سمت گلزار شهدای کرمان حرکت کردند. هدف اصلی این انفجار مقبره فرمانده بزرگ مبارزه با تروریسم داعش، سپهبد شهید است. حاج قاسم سلیمانی شده است. اما تروریست ها پس از رعایت تدابیر حفاظتی سختگیرانه و چند لایه و استقرار تجهیزات و نیروهای امنیتی و انتظامی تصمیم می گیرند سناریوی شوم خود را در نقاطی نسبتاً دور از گلزار شهدا و در محیط خارج از مدارهای امنیتی و نرسیده به اجرا بگذارند. دروازه های بازرسی بدین ترتیب تروریست اول ساعت 14:55 در فاصله 700 متری گلزار شهدای کرمان و تروریست دوم ساعت 15:15 دقیقه در فاصله 1000 متری مزار شهدا جلیقه های انتحاری خود را منفجر کردند.

6- همانطور که در اولین اطلاعیه این وزارتخانه آمده است، عملیات شناسایی و ردیابی تروریست ها، عناصر حامی و همدستان داخلی و خارجی آنها بلافاصله پس از وقوع فاجعه آغاز شد. اولین عملیات دستگیری عوامل حامی تروریست ها عصر روز حادثه انجام شد. صبح روز بعد هویت تاجیک یکی از تروریست ها شناسایی و خانه تیمی جنایتکاران داعش کشف و 2 نفر دیگر از عناصر حامی دستگیر شدند.

7- تروریست ها علاوه بر جلیقه های انتحاری مستعمل، مواد منفجره و پارچه برای تولید دو جلیقه انفجاری دیگر تهیه کرده و در حیاط منزل تیمی دفن کرده و سطح منطقه را کاملا صاف و نرمال کردند تا مبادا. امکان کشف آنها وجود داشته باشد.

8- فرایند شناسایی طراحان ، فرماندهان و کسانی که مربوط به تروریسم Takfiri هستند با سرعت و دقت ، در داخل و خارج از کشور ادامه می یابد. تاکنون 35 نفر در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، اصفهان، تهران و آذربایجان غربی دستگیر شده اند. همچنین تعدادی از مجرمان درگیر در تراژدی کرمان در آن طرف مرز مشخص شده اند و تعقیب آنها به طور جدی در دستور کار قرار دارد. بدیهی است که وزارت اطلاعات ، پیگیری جنایتکاران و عاملان و خونریزی ده ها نفر از افراد بی گناه را در خارج از مرزهای کشور و اجرای عدالت در رابطه با آنها به عنوان حق و وظیفه قطعی آن در نظر گرفته است ، کاملا تحقق یافته است.

9- در روزهای اخیر ، کلماتی در مورد کشف توطئه های بمب گذاری بیشماری قبل از مراسم سالگرد شهید سولیمانی (RA) منتشر شد ، که باعث ایجاد شک و تردید شده است. واقعیت این است که در اخبار مورد بحث دو مولفه تعداد و زمان کشف مواد منفجره دقیق نیست. البته امسال ، چندین نقشه بمباران وجود داشته است ، از جمله ایجاد انفجار در مقبره شهید سولیمانی ، اما همه آنها حداقل 5 ماه پیش مربوط می شوند و تمام توطئه ها با کمک به کمک آن کشف شده و کاملاً حل شده اند اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام. به صراحت و رسما به ملت شریف ایران احضار شده است. این اعلامیه هایی که در تاریخ 2 و 27 اوت ماه گذشته ، هشتم شهریور و سرانجام اعلام 2 ماه مهر در مورد دستگیری 28 تروریست و خنثی سازی 30 انفجار همزمان در تهران است. اما ماه گذشته ، تنها یک عنصر تاجیک تکفیری ، در میان دو تروریست خودکشی اخیر ، با هدف انجام عملیات تروریستی در شهر مقدس مشهاد وارد کشور شد ، که توسط سربازان ناشناس امام زامان (به عنوان) مشخص و دستگیر شد. قبل از هر اقدامی

10- کمک به افراد وفادار و هشدار دهنده ایران ، به ویژه مردم عزیز کرمان ، به بندگان خود در شناسایی عناصر مربوط به تروریست ها بسیار دلگرم کننده و راهی برای پیشبرد بود. بنابراین ، در حالی که ابراز قدردانی صمیمانه از کرمان های محترم و کل ملت نجیب ایران و تعظیم در برابر عظمت و احساس مسئولیت آنها ، ما خواستار ادامه این کمک ها و گزارش پرونده های مشکوک به دفتر مرکزی اخبار وزارت اطلاعات “شماره 113”.

از طرف دیگر ، همراهی ، همدلی و همدلی اعضای محترم شورای هماهنگی اطلاعات نیز نقش مهمی در شناسایی و اکتشافات شاخص فوق داشت. در همین حال ، پشتیبانی و کمک مقامات محترم قضایی ، رئیس محترم شورای امنیت کشور و گروه تحت مدیریت وی ، سازمان اطلاعاتی سپاه نگهبان انقلابی اسلامی ، فرماندهی پلیس این کشور و فرماندار محترم کرمان بسیار مؤثر بودند و تعیین کننده مایل به خدا ، با ادامه این همدردی ها و همدردی ها ، هدف شیطانی کارفرمایان داعش ، احیای جسد بد بو تروریسم تکیفیری ، از بین می رود و بقایای آن نیز “سرکوب” می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *