1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. اخذ مالیات در خرید طلا صرفاً…

اخذ مالیات در خرید طلا صرفاً از اجرت و سود باید گرفته شود

مالیات در خرید طلا باید فقط از دستمزد و سود گرفته شود

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:


در پی بحث های اخیر در خصوص ثبت معاملات طلا در نظام مالیاتی و اخذ مالیات از معاملات طلا و جواهر، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد که مالیات 9 درصدی طلا فقط از دستمزد و سود اخذ شود. طلا و طلای اصلی طبق قانون معاف است. از مالیاتبه گزارش میهن تجارت، نادر بذرافشان با اشاره به اینکه تا سال 1400 کل اصل طلا، دستمزد و سود جزو ارزش افزوده بود که هزینه سنگینی برای مردم به همراه داشت، اظهار داشت: اما از تیرماه 1400 به بعد روی اصل طلا. مالیات محاسبه نمی شود و خریداران در صورت مشاهده تخلف می توانند موضوع را پیگیری کنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در یک برنامه تلویزیونی ادامه داد: 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده بر خرید طلا فقط از محل کارمزد ساخت و درصد سود فروشنده محاسبه می شود.

لازم به ذکر است پس از چندین سال تلاش برای حذف مالیات از اصل طلا، سرانجام این قانون در 21 تیر 1400 به تصویب رسید که بر اساس آن 9 درصد مالیات خرید طلا تنها به سود و سود تعلق می گیرد. دستمزد طلا و طلای اصلی از این مالیات معاف است.

بر این اساس طبق قانون کلیه شمش های داخلی و وارداتی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. در واقع افرادی که شمش طلا را در داخل کشور تولید می کنند یا شمش طلا وارد می کنند از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *