1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. دادگاه لاهه در قضیه فلسطین تسلیم…

دادگاه لاهه در قضیه فلسطین تسلیم فشارهای آمریکا نشود

دادگاه لاهه در قضیه فلسطین تسلیم فشارهای آمریکا نشود

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، ناصر کنعانی صبح امروز – چهارشنبه 29 آذرماه – در «همایش بین المللی رسانه تهران؛ ائتلاف رسانه ای مقابله با تروریسم» اظهار کرد: عملیات طوفان الاقصی سیلی محکم و قاطع خداوند به صهیونیست ها است. رژیم و تجلی اراده خداوند در تحقق مشیت او در تحقیر مستکبران. رژیم صهیونیستی پس از متحمل شدن شکستی بی سابقه که به حکم رهبری شکستی جبران ناپذیر بود، با حمایت بی قید و شرط و بی حد و حصر رژیم آمریکا دست به نسل کشی و جنایت بی سابقه علیه مردم غزه زد و تا امروز بیش از 25 هزار شهروند فلسطینی آن را به خاک و خون کشیده اند.

وی افزود: اما امروز بیش از سه ماه از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به مردم غزه می گذرد، هر روز بر ناکامی های رژیم صهیونیستی افزوده می شود و این رژیم میخ های محکمی را به تابوت مرگ خود کوبیده است. . بی شک امروز رژیم صهیونیستی بی پناهتر از همیشه و ملت فلسطین قدرتمندتر از همیشه است.

کنعانی تصریح کرد: امروز محور مقاومت بیش از هر زمان دیگری منسجم، مقاوم و متحد است و حامیان رژیم جعلی صهیونیستی از جمله رژیم آمریکا بیش از هر زمان دیگری رسوا شده اند و آنچه می بینیم نشان می دهد که خداوند در در میان حوادث و طوفان های وحشتناک، اراده خود را دارد. نشان دهنده ذلت مستکبران و عزت مستضعفین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: برخی آمریکا را جزئی از جنگ اسرائیل علیه غزه می دانند، اما حقیقت این است که رژیم آمریکا کل این جنگ است و از ابتدا تا انتها این جنگ محسوب می شود. . رژیم صهیونیستی پس از هفتم مهرماه عملاً فروپاشید و این آمریکاست که این رژیم فروپاشیده را اداره می کند و تلاش بی ثمری برای بازگرداندن هویت شوم این رژیم شکست خورده و فروپاشیده انجام می دهد.

وی ادامه داد: این آمریکاست که تمام تلاش سیاسی، رسانه ای، حقوقی و نظامی خود را زیر پای رژیم صهیونیستی گذاشته است تا از فروپاشی واقعی رژیم صهیونیستی جلوگیری کند. این رژیم آمریکایی پس از عملیات طوفان الاقصی، اعتبار اندک خود را نزد افکار عمومی جهان زیر پای رژیم صهیونیستی گذاشت و امروز این جنگ شکست خورده تلقی می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: تاکنون پنج بار سفر وزیر امور خارجه آمریکا به سرزمین های اشغالی، حضور وزیر دفاع و فرماندهان ارشد آمریکایی در اتاق های جنگ تل آویو، حضور مستمر و مستمر اعلام شده است. ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به اسرائیل و استفاده از حق وتو به نفع رژیم صهیونیستی. حمايت از رژيم صهيونيستي در درياي سرخ، تلاش نافرجام براي ايجاد ائتلاف دريايي در حمايت از اين رژيم، ارسال پيام هاي مستمر به جبهه مقاومت به منظور ايجاد فضاي تنفسي براي رژيم صهيونيستي و نيز عبور از همه شناخته شده. اصول انسانی، اخلاقی و حقوقی. حقوق بشردوستانه نشان می دهد که آمریکا نه تنها بخشی از این جنگ، بلکه در کل جنگ است.

وی ادامه داد: آمریکا از وضعیت رژیم صهیونیستی بسیار نگران است اما ریشه بحران طوفان الاقصی و ریشه بحران سرزمین های اشغالی در اشغال 75 ساله رژیم صهیونیستی است. ریشه طوفان الاقصی اهانت به مقدسات دینی و اسلامی و حمله مستمر به مسجد الاقصی شریف است.

کنعانی گفت: ریشه طوفان الاقصی نقض فاحش و مستمر حقوق بشر و حقوق شناخته شده بین المللی توسط رژیم صهیونیستی با حمایت همه جانبه آمریکاست. طوفان الاقصی چهره واقعی رژیم صهیونیستی و چهره واقعی مدعیان دفاع از حقوق بشر را به همه جهان نشان داد و البته موازنه استراتژیک را به نفع فلسطین تغییر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: عملیات طوفان الاقصی باعث رسوایی رژیم صهیونیستی شده است که با کمک آمریکا و در چارچوب عملیات عادی سازی روابط سیاسی با دولت های عربی و اسلامی ایران امیدوار بودند. منطقه، فلسطین را به عنوان یک متهم در افکار عمومی جهان کاملاً ببلعد. و امروز این رژیم به عنوان متهم، جنایتکار و مرتکب جنایات گسترده در سرزمین های اشغالی در دیوان بین المللی دادگستری لاهه قرار گرفته است. امیدواریم و می‌خواهیم دیوان بین‌المللی دادگستری به شکایت آفریقای جنوبی و برخی دولت‌های دیگر از رژیم صهیونیستی در خصوص جنایت علیه مردم غزه بی‌طرفانه رسیدگی کند و تسلیم فشارهای سیاسی و غیرسیاسی آمریکا نشود.

وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال اجرای آنچه نتوانستند در میدان نبرد علیه مردم غزه در عرصه سیاسی و رسانه ای انجام دهند، اما مردم فلسطین بیش از آنکه در معرض نقشه های سیاسی فریبکارانه غزه قرار گیرند هوشیارتر هستند. دولت آمریکا. به نفع سازشکاران ترکیه و پاکسازی عرصه برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن.

کنعانی تصریح کرد: یکی از مهم ترین تحولات پس از عملیات طوفان الاقصی که اتفاقا محور این نشست است، شکست امپراتوری رسانه ای صهیونیستی آمریکا در ایجاد یک روایت جعلی جهانی به نفع رژیم صهیونیستی و قرار دادن مظلوم به جای ظالم.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رسانه ها و رسانه های کوچک حامی رژیم صهیونیستی در ماه های اخیر توانستند رسانه های اصلی این رژیم را که همیشه در کنار نظام و در مسیر قلب رژیم صهیونیستی بودند به حاشیه برانند. حقایق، و صدای مردم مظلوم فلسطین را به گوش و نظر مردم جهان رساند.

وی گفت: جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن بیش از 110 خبرنگار در جنگ غزه نشان دهنده ترس و نگرانی رژیم صهیونیستی از اطلاع رسانی و بیان حقیقت است. اما واضح است که آمریکا به عنوان بزرگترین حامی و شریک جنایات رژیم صهیونیستی، شکست بزرگ دیگری را در عرصه سیاسی و همچنین در میدان نبرد نظامی تجربه خواهد کرد و آینده متعلق به فلسطین و ملت فلسطین است.

کنعانی در پایان گفت: به روح بلند شهدای مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی چهره شاخص مقاومت و قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه درود می فرستیم.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *