1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. بارش برف و وزش باد شدید…

بارش برف و وزش باد شدید اصفهان را فرا می‌گیرد/ ممنوعیت صعود به ارتفاعات کوهستانی

بارش برف و وزش باد شدید اصفهان را فرا می‌گیرد/ ممنوعیت صعود به ارتفاعات کوهستانی

نوید حاجی بابایی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت درباره پیش بینی هوای استان اصفهان اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار بر فراز استان از امروز تا ابتدای هفته آینده است.

وی افزود: بر این اساس در نواحی غربی شرایط ابری، گاهی وزش باد شدید، وزش بادهای لحظه ای و بارش برف پیش بینی می شود به طوری که امروز و فردا در نواحی غربی بارش برف و وزش باد شدید خواهیم داشت.

معاون پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: طی فردا سرعت باد در بیشتر مناطق استان شدید بوده و وزش باد لحظه ای خواهیم داشت به طوری که شدت باد وزش باد در نیمه جنوبی و شرقی همراه با غبار محلی و کاهش دید پیش بینی می شود. است.

وی در خصوص هشدار هواشناسی تراز زرد با فعالیت سامانه بارشی از امروز تا فردا در مناطق غرب و جنوب غرب استان، تصریح کرد: در این مدت در شهرستان های فریدونشهر، بویین میاندشت، سمیرم، خوانسار، گلپایگان. و چادگان با بارش برف، وزش باد شدید. با آلودگی مه و کاهش دید همراه خواهیم بود.

حاجی بابایی گفت: لغزندگی سطح جاده، احتمال بارش برف، کاهش دید و اختلال در تردد شهری و روستایی، اختلال در مسیرهای مواصلاتی استان های چهارمحال بختیاری، لرستان و کهکیلویه و بویراحمد از جمله خطرات سامانه بارشی است.

وی بیان کرد: احتیاط در سفرهای بین شهری و بین استانی، مدیریت ترافیک، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی و گردشگری، اتخاذ تدابیر لازم، مدیریت عشایر، آماده سازی لازم راه و تجهیز به تجهیزات زمستانی توصیه می شود.

آغاز هفته با وقوع طوفان لحظه ای و گرد و خاک در استان

معاون پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان در خصوص سایر فعالیت های سامانه ناپایدار وزش باد شدید همراه با خطرات آن در روز جمعه در بیشتر مناطق استان، افزود: در پایان این هفته شهرستان های اصفهان، شرق اصفهان، اردستان، انارک، نایین، مورچه خورت، دولت آباد، شهرضا، گلپایگان، میمه، مبارکه، داران، سمیرم، فریدونشهر، خوانسار، بویین میاندشت، چادگان، دهاقان، دهق، نجف آباد، کبوتر آباد، فعالیت دارند .

وی ادامه داد: روز شنبه هفته آینده در شهرهای سمیرم، فریدونشهر، خوانسار، میمه، دهاقان، گلپایگان، بویین میاندشت، نجف آباد، نایین، ورزنه و چادگان وزش باد شدید، گرد و غبار لحظه ای و کاهش دید پیش بینی می شود.

حاجی بابایی تصریح کرد: احتمال آسیب به صنعت کشاورزی، آسیب دیدن بنرها و سازه های شهری و روستایی، احتمال شکستن درختان فرسوده، اختلال در مسیرهای مواصلاتی استان به ویژه در ساعات بعدازظهر، کاهش دید به دلیل گرد و غبار خطرات این سیستم

وی افزود: توصیه می شود در سفرهای درون و برون شهری، اقدامات لازم برای نگهداری ماشین آلات کشاورزی، توقف فعالیت در هوای آزاد و ارتفاعات، انجام اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید و توقف نکردن زیر درختان، احتیاط انجام شود. .

معاون پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره هشدار نارنجی هوا با فعالیت سامانه طوفان های لحظه ای، خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی در استان گفت: فعالیت این سامانه آغاز شد. روز چهارشنبه و تا شنبه 22 دسامبر در شهرهای Fereydunshahr ادامه خواهد یافت. سمیرم خوانسار، نایین، گلپایگان، ورزنه، مبارکه (به دلیل کاهش دید)، انارک، شهرضا، دهاقان، بویین، میاندشت و اصفهان ادامه دارد.

وی بیان کرد: اختلال و کاهش دید در جاده های جنوب، غرب و شرق به دلیل گرد و غبار محلی، احتمال بی نظمی در سفرهای برون شهری و درون شهری، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و گلخانه ها، خسارت شهری و روستایی. سازه ها، احتمال شکستن درختان فرسوده، اختلال در مسیرهای تردد اصفهان به یزد، چهارمحال، بختیاری و کهکیلویه، بویراحمد و شمال فارس، سقوط بنر و سقوط از ارتفاع یکی از خطرات سامانه مذکور است.

حاجی بابایی افزود: احتیاط در ترددهای درون و برون استانی و درون و برون شهری، حمل تجهیزات لازم و سوخت کافی در سفر، انجام اقدامات کافی برای نگهداری ماشین آلات کشاورزی، گلخانه ها، آماده سازی راه ها به ویژه در جاده های طوفانی و غبارآلود، توقف فعالیت در فضای باز انجام اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید و توقف فعالیت ها و فعالیت های صعود در ارتفاع توصیه می شود.

هشدار هواشناسی زرد با فعالیت سیستم ناپایدار و باد شدید

وی با اشاره به هشدار هواشناسی سطح زرد با فعالیت سامانه ناپایدار وزش باد شدید از اواسط چهارشنبه تا شنبه هفته آینده در استان گفت: فعالیت این سامانه با وزش باد شدید، طوفان ناگهانی، مناطق مستعد گرد و غبار همراه است. و کاهش دید .

معاون پیش بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره فعالیت سامانه مذکور طی فردا در شهرهای سمیرم، بادرود و فریدونشهر گفت: فعالیت این سامانه امروز در شهرهای سمیرم، فریدونشهر، خوانسار. ، مورچهورت ، میمی ، داهغان ، گلپانگان ، داران ، بویینماندشت ، شاهرزا و چادگان پیش بینی شده اند.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت آینده کمینه دمای هوا یک تا دو درجه افزایش می یابد، افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز به 18 درجه سانتیگراد و کمینه دما فردا صبح به 1- درجه سانتیگراد خواهد رسید. .

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: بانک خوروبیا با دمای 24 درجه سانتیگراد و بویین میاندشت با دمای 4- درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان اصفهان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *