1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. نگرانی خریداران و فروشندگان خودرو/ بازار…

نگرانی خریداران و فروشندگان خودرو/ بازار خودرو گُر می‌گیرد؟

تب بازار خودرو آخر دی‌ماه تند می‌شود؟/ خریداران و فروشندگان خودرو نگران شدند!

به گزارش اختاز نیوز، در هفته آخر آذرماه 1402 تکلیف فروش خودرو در کارخانه با قیمت های حاشیه ای بازار مشخص می شود. این موضوع دو طرف عرضه و تقاضا را در بازار خودرو نگران کرده است و این نگرانی را می توان در رشد قیمت بازار خودرو مشاهده کرد.

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت گفت: هفته آینده مسیرهای خروجی شرکت های زیان ده خودرویی بررسی می شود. همانطور که منطق منوچهر گفت مسیری که کمترین تاثیر را در بازار خودرو داشته باشد در نظر گرفته می شود.

قائم مقام وزیر صامت، افزایش تولید و فروش محصولات شرکت های خودروسازی را یکی از راه های خروج از زیان شرکت های خودروسازی عنوان کرد.

راقی در خصوص مسیر دیگر گفت: علاوه بر فروش خودرو به قیمت حاشیه بازار در کارخانه، کمک گرفتن از شورای رقابت نیز برای خروج خودروسازان از زیان در نظر گرفته شده است.

البته معاون وزیر صمت به صراحت اعلام نکرد که شورای رقابت چگونه قرار است به خودروسازان برای خروج از ضرر کمک کند.

در ابتدای هفته جاری خبری در رابطه با جلسه ای که وزارت ایمنی با دو خودروساز و قطعه ساز بزرگ کشور برگزار کرده بود منتشر شد.

همانطور که صورتجلسه منتشر شده از این جلسه نشان می دهد فروش بخشی از محصولات شرکت های خودروسازی که فاصله قیمتی آنها بین کارخانه و بازار زیاد است با فرمول پنج درصد زیر قیمت حاشیه بازار پیشنهاد می شود.

انتشار این خبر بازار خودرو را به آتش کشید و شاهد رشد قیمت بازار محصولات شرکت های خودروسازی بودیم. این افزایش قیمت در شرایطی اتفاق افتاد که نرخ در بازار ارز رشد چندانی نداشت.

بازار ارز در سال های اخیر به قطب نمای بازار خودرو تبدیل شده است. هر زمان که نرخ ارز شروع به افزایش کرد، بازار خودرو نیز با فاصله کمی در همین راستا حرکت کرد.

خریداران و فروشندگان با نگرانی روند قیمت ها را در بازار تا مشخص شدن نهایی سودآوری شرکت های خودروسازی دنبال می کنند. در صورتی که مشخص شود بحث افزایش قیمت خودرو در کارخانه در دستور کار قرار نگرفته است، تا حدود زیادی خیال بازار راحت می شود و احتمال بازگشت قیمت ها در بازار خودرو وجود دارد. برای حضور در بازار خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *