1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. مشارکت ۱۵هزار دانش‌آموز قزوینی در انتخابات…

مشارکت ۱۵هزار دانش‌آموز قزوینی در انتخابات مجلس

مشارکت ۱۵هزار دانش‌آموز قزوینی در انتخابات مجلس

گزارش کردن خبرگزاری به گزارش میهن تجارت از قزوین، نقی سیاهکالی مرادی عصر امروز – پنجشنبه 29 آذرماه – در جلسه شورای امور تربیتی با اشاره به فرارسیدن دهه مبارک فجر اظهار داشت: مناسبت های ملی، انقلابی و مذهبی فرصت خوبی برای مربیان ما است. و معلمان برای بهره مندی از انواع قالب های هنری. ضمن شناسایی و تقویت استعدادهای دانش آموزان، انتقال مفاهیم و آموزه های ارزشمند ایرانی- اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: ستاد اجرایی برنامه ده فجر باید هر چه سریعتر تشکیل شود و برای دهه فجر برنامه هایی از جمله اجرای گروه سرود دانش آموزی 1357 نفری در راهپیمایی 22 بهمن، خوانندگی سرود ملی ایران در مدارس و بازی سرود ملی در دفاتر و اجرای تئاتر باید برگزار شود. ، مسابقه و اجرای سرودهای انقلابی با پرچم جمهوری اسلامی ایران در مدارس، جلسات روشنگری جهاد مورد توجه قرار گیرد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان قزوین ضمن تشریح بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در خصوص فراخوان حضور حداکثری در انتخابات، خاطرنشان کرد و تاکید کرد: آموزش و پرورش استان از جایگاه جدی برخوردار است. وظیفه اطمینان از مشارکت حداکثر ، به ویژه مربیان و خانواده ها ، در صندوق های رای گیری. ما این را یک کار ملی و انقلابی می دانیم.

سیاهکالی مورادی افزود: در انتخابات سیستم مقدس جمهوری اسلامی ایران ، دشمن همیشه سعی کرده است یک تصویر سیاه را نشان دهد.

وی ادامه داد: با توجه به تاثیر مشارکت حداکثری در ایجاد امنیت پایدار کشور، تاکید ما بر این است که همکاران، دانش آموزان و والدین را به مشارکت حداکثری دعوت کنیم و سعی کنیم همه را به حضور جدی در انتخابات تشویق کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: آموزش و پرورش به دلیل حضور جامعه دانش آموزان، معلمان و اولیا یکی از نهادهای تاثیرگذار در برگزاری انتخابات است. در این دوره از انتخابات ، 15 هزار دانش آموز استان قزوین برای اولین بار در نظرسنجی ها حضور خواهند داشت.

سیاهکالی مرادی سپس به اهمیت نقش مشاور اشاره کرد و تاکید کرد: فعالیت مراکز مشاوره با رویکرد دینی و اسلامی ضروری است. فعالیت مشاوران با رویکرد اسلامی در موسسات، ادارات و مدارس به منظور ارتقای سلامت و بهداشت روان در جامعه با رعایت قوانین اسلامی الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش مجموعه آموزش و پرورش بر این است که اقدامات و فعالیت ها در حوزه آموزش و پرورش به نتایج مناسبی برسد.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان تاکید کرد: برنامه صبحگاهی مدارس باید با محتوای خوب اجرا شود و برنامه های متنوعی از جمله قرائت قرآن، پخش سرود ملی، نماز صبح، صلوات خاصه امام رضا (ع)، اجرای برنامه های متنوعی داشته باشد. ورزش دانشجویی و با توجه به ظرفیت دانش آموزان و کلیه نمایندگان اجرایی مدرسه باید مورد استفاده قرار گیرد.

Siahkali Moradi افزود: این برنامه می تواند فرصتی بسیار مناسب برای دانش آموزان برای افزایش مهارت های خود بیان و تمرین مهارت های اجتماعی باشد.

وی توجه به تکریم ارباب رجوع را مهمتر دانست و ادامه داد: با وجود همه مشکلات و مسائل لازم است تا حد امکان با ارباب رجوع با خوش اخلاقی و خوش اخلاقی برخورد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *